Tinklalapio logotipas
Grįžti

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai
event 2016-10-12 domain Švietimo informacinių technologijų centras

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

​Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. FLEX mainų programa, kurią remia JAV vyriausybė, suteikia gabiems ir talentingiems 9-10 klasių moksleiviams galimybę gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis Amerikos mokyklose 2017-2018 mokslo metais.

Dalyvauti FLEX konkurse gali visi moksleiviams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, gimę nuo 1999 m. liepos 15 d. iki 2002 m. liepos 15 d., šiuo metu mokosi 9-oje ar 10-oje klasėje, moka anglų kalbą, atitinka JAV vizos  reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus. Visi susidomėję bei reikalavimus atitinkantys kandidatai kviečiami užpildyti internetinę anketą iki spalio 18 dienos https://ais.americancouncils.org/flex.

Dalyvavimas šioje mainų programoje ir konkurse yra nemokamas. FLEX stipendija padengia visas vidaus ir tarptautinės kelionės į JAV ir atgal, priėmimo į JAV mokyklą ir medicinos draudimo išlaidas. Stipendija taip pat skiria lėšas leidžiančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus. Be to, visi programos dalyviai yra apgyvendinami atrinktose bei patikrintose amerikiečių šeimose, kurios pasirūpina mokinių globa bei maitinimu.

Apie FLEX

FLEX programą (angl. Future Leader Exchange Program)1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir yra skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, vykstantiems į JAV. FLEX programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir regiono valstybių piliečių, kadangi moksleiviai sužino daugiau apie JAV bei supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vieneriems metams taps JAV priimančios šeimos nariu ir turės galimybę mokytis Amerikos vidurinėje mokykloje. Atranką į FLEX programą organizuoja ir oficialiai FLEX Lietuvoje atstovauja Amerikos Tarptautinio švietimo taryba (ang. American Councils for International Education).

Lietuvoje FLEX programos atranka skelbiama jau trečią kartą. Šiuo metu pagal FLEX programą JAV mokosi 16 lietuvaičių.

Daugiau informacijos: http://discoverflex.org; el.paštu:lithuania@americancouncils.eu, telefonu: +370 677 20 092

Jaunimo gidas