Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kas 81 sekundę atsisiunčiama kenksminga programa
event 2016-10-14 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kas 81 sekundę atsisiunčiama kenksminga programa

​Naujausias „CheckPoint“ tyrimas atskleidė, kad verslo organizacijų įrenginiai yra itin atakuojami kibernetinių grėsmių – kas 81 sekundę atsisiunčiama žinoma arba nauja kenkėjiška programa. Pasak „eScan“ saugumo ekspertų, įmonės didžiosios dalies šių kenkėjų net nepastebi.

Kitame, SANS instituto rengtame tyrime dalyvavę per 300 IT saugumo ekspertų patvirtino, kad verslas dažnai susiduria su kenkėjiškomis programomis. Labiausiai nerimą kelia tai, kad kai kurie nežinomi kenkėjai yra sparčiai tobulinami – kas mėnesį aptinkama beveik 12 milijonų naujų kenkėjiškų programų variantų ir versijų, tarp kurių daugiau naujų kenkėjų, nei prieš dvejus metus.

„Kenkėjiškų programų augimą sąlygoja ne tik aktyvi kibernetinių nusikaltėlių veikla, bet ir besikeičiantys verslo įpročiai. Pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimas yra išaugęs iki 60 proc., o darbe naudojami asmeniniai įrenginiai neretai būna saugumo pažeidimų ir įsilaužimų priežastimi“, – komentuoja „eScan“ antivirusines programas platinančios įmonės „Baltimax“ projektų vadovas Deividas Pelenis.

Daugiau skaitykite čia: