Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokinių mažėja, o valdžia pripažįsta – mokytojų per daug
event 2016-10-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Mokinių mažėja, o valdžia pripažįsta – mokytojų per daug
Panevėžio rajone esančios Geležių pagrindinės mokyklos pedagogai pažįsta visus mokinius. Sunku būtų jų nepažinti, kai iš viso mokyklą lanko tik 35 vaikai. 8-okų – tik du, visos klasės - jungtinės. O dviem mokiniams čia tenka vienas mokytojas.
Tik tris pamokas per savaitę vedanti tikybos mokytoja džiaugiasi, kad mokyklos neuždaro.
 
Nuo 2002-ųjų mokinių šalyje sumažėjo beveik perpus. Šį rugsėjį mokyklos duris pravėrė 4 tūkst trimis šimtais mažiau vaikų nei užpernai.
 
Mokytojų skaičius per keliolika metų taip pat sumenko, tačiau ne taip smarkiai - 40procentų.
 
Savo kadenciją bebaigianti Švietimo ir mokslo ministrė sako žinanti ekspertų nuomonę, kad mokytojų – trečdaliu per daug. Todėl kai kuriose mokyklose jie neturi pakankamai darbo krūvio, gauna mažesnes algas. Nors valstybei per didelis skaičius mokytojų kainuoja, prievarta išvaryti negalima. Ministrė, kuri pati yra dirbusi mokytoja, problemos drastiškai nesprendžia.
 
Vienos iš laiminčių rinkimus partijų – konservatorių – lyderis Gabrielius Landsbergis nori didesnių permainų.
 
Jis mini ekspertų duomenis, kad mokytojų mūsų šalyje yra dvigubai daugiau nei reikia. Ir siūlo reformą – dalį mokytojų pereiti dirbti mokytojų padėjėjais, socialiniais darbuotojais, specialiaisiais pedagogais. Tada likę mokytojauti turėtų didesnį krūvį, taip pat ir algą, o likusieji gautų etatą ir stabilų atlygį.

Plačiau – reportaže.