Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vadovavimas žmonėms: sėkmingi susirinkimai, panaudojant sociokratijos principus
event 2016-10-21 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

Vadovavimas žmonėms: sėkmingi susirinkimai, panaudojant sociokratijos principus

Šiandien kalbame apie besikeičiantį vadybos supratimą – apie tai, kad organizacijos tampa atviresnės, atsisako direktyvaus vadovavimo, siekia įgalinti žmones, sudaryti sąlygas iniciatyvai, savarankiškumui ir kūrybiškumui skleistis.

Įtraukiant daugiau žmonių į svarbius organizacijai pokalbius ir sprendimų priėmimą, atsiranda galimybė panaudoti jų talentus ir patirtį, bet tuo pačiu – kyla ir nauji iššūkiai.
 
Kaip priimant sprendimus nepasimesti diskusijose? Kaip pasiekti susitarimą, kuriam visi pritartų? Kaip išvengti nekonstruktyvių ginčų ar asmeninių ambicijų? Ar čia tikrai mums reikia tos „demokratijos“?
 
Šiame seminare susipažinsite su viena iš konstruktyvaus bendradarbiavimo praktikų – sociokratijos principais paremtu susirinkimo modeliu.
 
Tai būdas organizuoti susirinkimus, kuriuose būtų užtikrintas nuomonių atstovavimas, žmonių įsitraukimas ir gera savijauta, o tuo pačiu – asmeninė atsakomybė, konstruktyvus argumentavimas ir pagrįsti susitarimai.
 
Programa:
  • Pagrindinės sociokratinio modelio idėjos. 
  • Susirinkimo praktika. Kaip organizuoti ir pravesti sociokratijos principais paremtą susirinkimą – vaidmenys, etapai, principai. Sutarimo paieškos metodologija, galimos sudėtingos situacijos ir kaip jas spręsti.
Kaip dirbsime?
 
Susipažinsime su metodu, dalyvausime metodo demonstracijoje, praktikuosimės savarankiškai ir aptarsime šią patirtį, jos pritaikymą mokykloje.
 
Seminaro vadovė: Kotryna Gotberg, CMC - PRIMUM ESSE mokymo grupės vadovė, sertifikuota vadybos konsultantė (CMC), sertifikuota švietimo lyderystės konsultantė, GLP koučingo konsultantė, konsultantų rengimo trenerė (CMC BCC programa), turinti 20 metų konsultacinio ir dėstomojo darbo patirtį. Veikla – ugdymo projektai organizacijų tobulinimui; mokymai vadovams ir specialistams; grupių tęstinis procesinis konsultavimas; renginių moderavimas; darbas tarpdisciplininėse ekspertinėse grupėse; publikacijos personalo valdymo temomis. Kotryna turi didelę patirtį švietimo organizacijų konsultavimo ir mokymo srityje – projekto „Lyderių laikas“ neformaliųjų švietimo lyderystės studijų dėstytoja, švietimo konsultavimo modelio ir programų rengėja, konsultavimo programos dėstytoja. Įgyvendino mokymo ir konsultavimo projektus su švietimo centrais, mokyklų bendruomenėmis, tarpinstitucinėmis komandomis.
 
Data ir vieta

2016 m. spalio 25 d. 12.00–16.40 val., Mokyklų tobulinimo centras, Vilniaus g. 39, Vilnius, LT-01119 Lietuva.
 
Registracija ir kaina
 
Patvirtinti dalyvavimą renginyje galima tik prisijungus prie svetainės. (Prisijungimo lentelė yra viršuje, dešinėje svetainės pusėje).

Neturintys prisijungimo prie MTC svetainės registruojasi ČIA.

Seminaro kaina dalyviui - 45 € (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu). Apmokėti galima po seminaro.

Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.
 
Išsamesnė informacija
 
MTC inf.