Tinklalapio logotipas
Grįžti

Konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“
event 2016-10-27 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“

Maloniai kviečiame Jus š. m. lapkričio 18 d. dalyvauti konferencijoje „Vaiko teisė į pagarbą“, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga ir Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas.

Konferencija vyks Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Konferencija skirta pažymėti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos priėmimą 1989 m. lapkričio 20 d. bei dar kartą atkreipti dėmesį į Lietuvos vaikų vietą valstybėje, visuomenėje, šeimoje, požiūrį į vaikus, jų teises ir kt.

Konferencijos dalyviams bus pristatytas į lietuvių kalbą išverstas Janušo Korčako (Janusz Korczak; tikrasis vardas Henryk Goldszmit) kūrinys „Vaiko teisė į pagarbą“.

Taip pat, atsižvelgiant į nuolat kylančias diskusijas dėl vaikų teisių apimties bei J. Korčako knygoje išdėstytų minčių apie vaiko teisės į pagarbą aktualumą, konferencijos dalyviai turės galimybę išgirsti vaikų nuomonę dėl jų teisės į pagarbą įgyvendinimo praktikoje, išklausyti pranešimus bei padiskutuoti dėl vaiko teisės į pagarbą įgyvendinimo, vaikų padėties skirtingose srityse (šeimoje, švietimo, sveikatos priežiūros ir teisingumo sistemose, medijų erdvėje ir kt.).

Norinčius dalyvauti konferencijoje maloniai prašome, ne vėliau kaip iki š. m. š. m. lapkričio 14 d. registruotis el. paštu vaikams@lrs.lt, nurodant konferencijos dalyvio vardą, pavardę, atstovaujamą instituciją ir el. paštą.

Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu vaikams@lrs.lt arba telefonu (8 5) 249 9259. 

Konferencijos programos projektas