Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sieks, kad Vyriausybė imtųsi valstybinių universitetų jungimo
event 2016-11-10 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Sieks, kad Vyriausybė imtųsi valstybinių universitetų jungimo

​Paskutinę savo kadencijos dieną Seimas pradėjo svarstyti nutarimo projektą, kuriuo Vyriausybei siūloma imtis valstybinių universitetų optimizavimo.

Tokiam projektui po pateikimo pritarė 75 Seimo nariai, niekas neprieštaravo, vienas susilaikė. Toliau jį svarstys naujos kadencijos parlamentas.Seimo nutarimu siekiama, kad Vyriausybė arba jos įgaliota institucija išanalizuotų mokslo ir studijų institucijų potencialą, esamą situaciją bei parengtų siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo ir pateiktų juos Seimui.

„Šitas nutarimas tik siūlo Vyriausybei išanalizuoti ir parengti siūlymus. Tas nutarimas nekalba, kiek turi būti universitetų Vilniuje, Kaune, kiek regionuose, čia yra tik koridoriaus atidarymas. Turi Vyriausybė, remdamasi MOSTA analize, remdamasi Rektorių konferencijos siūlymais, remdamasi savivaldybių, kuriose yra universitetai, siūlymais, turi parengti savo siūlymus. (...) Čia vienintelis mažas pirmasis žingsnelis“, – ketvirtadienį pristatydamas projektą sakė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas.

 

Skaitykite daugiau čia: