Tinklalapio logotipas
Grįžti

Parašyk laišką naujajam Jungtinių Tautų vadovui!
event 2016-11-14 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Parašyk laišką naujajam Jungtinių Tautų vadovui!

​Šalies moksleivius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami rašyti laiškus ir juose išdėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas.

46-ąjį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema: „Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“

„Šiandienos pasaulis nėra toks ramus, koks buvo anksčiau, ir tai puikiai supranta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Šiųmečio epistolinio rašinio konkurso tema, pasak jo organizatorių, buvo pasirinkta, siekiant pažymėti taiką ir saugumą pasaulyje puoselėjančios Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) naujai išrinkto generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso kadencijos pradžią.

Norime pakviesti Lietuvos moksleivius prisiminti laiškų rašymo tradiciją – parašyti laišką naujajam JTO vadovui (ar kam kitam) ir pateikti savo viziją bei pasiūlymus, ką reikėtų keisti dabartiniame pasaulyje“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Pernai tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse dalyvavo apie 1 mln. pasaulio moksleivių. Jie rašė laiškus tema „Parašyk laišką sau – 45-erių metų žmogui“. Geriausiu darbu tarptautinė vertinimo komisija išrinko 15-metės vietnamietės Nguyen Thi Thu Trang rašinį. Ji parašė laišką iš trimečio siro pabėgėlio Alano Kurdi (negyvo berniuko kūnas pernai rugsėjį buvo rastas Turkijos paplūdimyje) perspektyvos. „Aš esu danguje. Mano mama ir brolis yra šalia manęs ir visi šypsosi. Mes neturime valstybių ir jų sienų, migracijos, religinės diskriminacijos, prievartos ir terorizmo“, – taip savo rašinį-laišką pradėjo pernykščio jaunimo epistolinio rašinio konkurso laureatė.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Iš atsiųstų rašinių vertinimo komisija išrinks 6 geriausius laiškus. Dar 4 laiškų autoriams komisija skirs skatinamuosius prizus. Pirmosios vietos laimėtojo rašinys bus verčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kuris vykdys tolimesnę nugalėtojų atranką antrajame konkurso etape

Daugiau informacijos apie konkursą bus paskelbta www.lmnsc.lt ir www.olimpiados.lt.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.