Tinklalapio logotipas
Grįžti

RENGINYS „STEM vaidmuo ugdant ateities specialistus, remiantis „Newton“ koncepcija“
event 2016-11-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

RENGINYS „STEM vaidmuo ugdant ateities specialistus, remiantis „Newton“ koncepcija“

Kaip mes rengiame jaunąją kartą ateities specialybėms, kurių net neįsivaizduojame? Šiuo metu daugelyje Europos šalių STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos) dalykų ugdymas remiasi tik teoriniu požiūriu. Ateityje reikės tokių specialistų, kurie turės ir didelę kompetenciją STEM dalykų srityje, ir tokių svarbių dvidešimt pirmojo amžiaus įgūdžių kaip kūrybiškumas, gebėjimas spręsti problemas ir bendradarbiauti. Dedamos visos pastangos, kad švietimo sektoriaus plėtra neatsiliktų nuo sparčių visuomenės pokyčių. Kiekviena šalis turi skirtingą požiūrį, kaip pagerinti ugdymą STEM dalykų srityje per formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas. STEM ugdymas turi įkvėpti ir motyvuoti jaunąją kartą siekti kito lygio, kuriame jie susiduria su praktiniais iššūkiais ir yra įtraukiami į realaus pasaulio problemų sprendimą.

Renginyje pristatysime „Newton“ koncepciją STEM ugdymo srityje. „Newton“ koncepcija buvo sukurta 2003 metais Norvegijoje. Iki šios dienos jau yra įsteigta daugiau nei 30 „Newton“ centrų ir sukurta daugiau kaip 50 „Newton“ mokymo modulių (mokymo programų), kurios sėkmingai įgyvendintos Norvegijoje. Siekiame, kad „Newton“  koncepcija būtų pritaikoma bet kurioje Europos valstybėje, todėl nuolat bandome ir tobuliname mūsų sukurtas programas. „Newton“ centras – tai šiuolaikinių technologijų, turinio ir dizaino kūrinys, skirtas mokytis STEM dalykų, pasitelkiant praktinę veiklą ir eksperimentus. Mokymas turi būti motyvuojantis, žinios konstruojamos, tada pagrindinis įvertinimas bus gebėjimas taikyti žinias realiose gyvenimo situacijose.

Newton - Opening of the Newton room in Stavanger - Photo Harald Pettersen - Statoil.jpeg

IMG_2657.jpeg

Laikas: lapkričio 26 d. 13.0013.45 val. 

Vieta: Idėjų klasė (4 salė), Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius (parodos MOKYKLA 2016 metu) 

Pagrindinė pranešėja – švietimo specialistė Ingvill Berg ( FIRST Scandinavia, Norvegija)

Asistentas – Artūras Gaulia (UAB „Baltic Orbis“)

Pranešimas skaitomas anglų kalba, taip pat pažodžiui bus verčiama ir į lietuvių kalbą. 

Kadangi vietų skaičius ribotas, registruotis reikia iš anksto. Registruokitės čia. 

Pasiteirauti:

Rimantas Burnickis

Mob. + 370 698 36895

El. paštas Rimantas.Burnickis@balticorbis.lt