Tinklalapio logotipas
Grįžti

Moksleiviai pradeda diskusijas, kaip suvienyti Europos Sąjungą
event 2016-11-21 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

Moksleiviai pradeda diskusijas, kaip suvienyti Europos Sąjungą

Lapkričio 21–25 d. septyniolikoje Lietuvos miestų moksleiviai varžysis savo idėjomis, kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą. Tai Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamo nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginiai.

„Europos Sąjungos ateitis priklauso ne vien nuo jos atsparumo vidaus ir išorės grėsmėms bei gebėjimo spręsti globalias problemas, bet ir nuo pasirengimo keistis ir atgauti žmonių pasitikėjimą, ypač jaunosios kartos. Todėl „Eurodebatuose“ iš jaunų žmonių lauksime minčių apie visų mūsų Europos ateitį ir atvirose diskusijoje ieškosime atsakymų, kaip stiprinti Europos Sąjungą ir išlaikyti jos vienybę“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.
 
Debatuose dalyvaus vyresniųjų klasių moksleiviai, panorę pasigalynėti savo idėjomis su savo miesto ir visos Lietuvos bendraamžiais. Renginius kviečiami stebėti visi norintys. Dalyvių idėjas ir gebėjimą argumentuotai diskutuoti vertins miestų merai ar kiti savivaldos atstovai, jaunimo organizacijų lyderiai, mokytojai. Miestų renginių nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti gruodžio 12 d. Europos namuose Vilniuje vyksiančiame „Eurodebatų“ finale, kur juos vertins žinomi ekonomistai, žurnalistai, Europos Sąjungos ir viešojo kalbėjimo ekspertai. Pasirengti finalui dalyviams padės išvakarėse rengiami viešojo kalbėjimo mokymai ir vakarienė su „Humoro klubo“ nariais.
 
Debatai vyks:
 
Akmenėje, lapkričio 23 d. 15 val.
Biržuose, lapkričio 23 d. 15 val.
Kaune, lapkričio 24 d. 16 val.
Klaipėdoje, lapkričio 25 d. 15 val.
Kupiškyje, lapkričio 22 d. 18 val.
Kuršėnuose, lapkričio 21 d. 15 val.
Lazdijuose, lapkričio 23 d. 15 val.
Pakruojyje, lapkričio 25 d. 9 val.
Panevėžyje, lapkričio 24 d. 16.30 val.
Pasvalyje, lapkričio 25 d. 16 val.
Plungėje, lapkričio 24 d. 16 val.
Šiauliuose, lapkričio 24 d. 15.30 val.
Šilalėje, lapkričio 25 d. 15 val.
Švenčionėliuose, lapkričio 23 d. 15 val.
Tauragėje, lapkričio 24 d. 15 val.
Ukmergėje, lapkričio 24 d. 15 val.
Vilniuje, lapkričio 21 d. 16 val.