Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dokumentinis filmas „Informatikai Lietuvos mokyklose – 30 metų“
event 2016-11-26 domain Ugdymo plėtotės centras

Dokumentinis filmas „Informatikai Lietuvos mokyklose – 30 metų“

Šiais metais sukako 30 metų, kaip Lietuvos mokyklose dėstoma informatika. Šia proga buvo sukurtas dokumentinis filmas „Informatikai Lietuvos mokyklose – 30 metų“.

Trijų dalių filme pasakojama apie informacinių technologijų šiandieną mokyklose. Pirmoje dalyje mokytojai pataria, kaip reikia mokyti, kaip įnorinti ir motyvuoti vaikus domėtis informatika. Lietuvos informatikos mokytojų asociacijos prezidentė ir viceprezidentė dalijasi, kaip gyvena asociacija šiandien. Mokiniai pasakoja savo įspūdžius apie informacinių technologijų vadovėlius, priemones...

Antroje dalyje mokslininkai prisimena, kaip viskas prasidėjo... Kaip buvo rašomi pirmieji vadovėliai, kur semtasi informacijos ir ieškota reikiamos medžiagos.

Paskutinėje filmo dalyje mokytojai ir mokiniai samprotauja apie ateitį, kalba apie informacinių technologijų integraciją su kitais dalykais ir kt.

Dokumentiniame filme savo prisiminimais ir įžvalgomis dalijasi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Strateginio biuro vedėjas Ričardas Ališauskas, Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos metodikos katedros profesorė dr. (HP) Valentina Dagienė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto Informatikos metodologijos skyriaus projekto inžinierius tyrėjas Viktoras Dagys, vadovėlių autorius Albertas Dinda, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Lina Steponavičienė, Vilniaus Žvėryno gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Jonas Ruigys, Vilniaus licėjaus informacinių technologijų mokytojas Bronius Skūpas, Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos informacinių technologijų mokytoja, Lietuvos informatikos mokytojų asociacijos prezidentė Regina Zlatkauskienė, Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rasa Alaburdienė, Klaipėdos „Žemynos“ ir „Ąžuolyno“ gimnazijų informacinių technologijų mokytoja Vaidilutė Žukauskienė, taip pat Vilniaus ir Kauno mokyklų mokiniai.

Kviečiame pažiūrėti filmą „Informatikai Lietuvos mokyklose – 30 metų“.