Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokyklų veiklos tobulinimas. Ko gali tikėtis mokyklos?
event 2016-12-05 domain Lyderių laikas

Mokyklų veiklos tobulinimas. Ko gali tikėtis mokyklos?

Siūlome žiūrėti Ugdymo plėtotės centro „Mokytojo TV“ tiesioginės vaizdo transliacijos „Mokyklų veiklos tobulinimas. Ko gali tikėtis mokyklos?“ vaizdo įrašą.

Pokalbio metu buvo aptarti pagrindiniai švietimo kokybės gerinimo principai, kryptys, kas planuojama daryti, kas daroma, ko gali tikėtis mokyklos ir kas yra svarbiausia bendradarbiaujant Ugdymo plėtotės centro specialistams bei suinteresuotiesiems švietimo sistemos dalyviams.

Transliacijoje dalyvavo Gražvydas Kazakevičius, Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas, Kęstutis Rimkus, Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių vedėjų asociacijos valdybos pirmininkas, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, Vitalija Bujanauskienė, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos prezidentė, Utenos švietimo centro direktorė, viena iš projekto „Lyderių laikas" rengėjų ir įgyvendintojų, konsultavusi Ignalinos raj. ir Rokiškio raj. savivaldybių kūrybines komandas jiems rengiant savo unikalius lyderystės modelius, Asta Morkūnienė, Ugdymo plėtotės centro Mokyklų veiklos tobulinimo skyriaus vedėja.

Pagrindiniai leitmotyvai:

G. Kazakevičius: „Jeigu vertinimas neskatina veiksmo, jis netenka prasmės ir tikslo“.

V. Bujanauskienė: „Matau, kad duomenų skaitymas mums yra tokia vieta, kurioje reikėtų talkos...“

„Dar svarbiau yra profesnionalaus šiandienos mokytojo ugdymas, nes jeigu mokytojas judės į priekį, pažindamas vaiką ir savo pamokoje kokybę gerindamas (tuo dideliu žodžiu sakant), tai, aš manau, kad ir mokyklos kokybė augs“.

„Labai svarbi vieta yra pasitikėjimas. Nes kartais vietoje žodžio „pasitikėjimas“ atsitinka „baimė“.“

K. Rimkus: „Švietimo sistema labai pasigenda konkretumo, dalykiškumo ir sistemingumo. 

A. Morkūnienė: „Turint pakankamai duomenų, vertinimo rezultatų, svarbu tikėjimas, kad iš to turėsime naudos.“

Vaizdo įrašą žiūrėkite čia.