Tinklalapio logotipas
Grįžti

EMA pratybos – efektyviam mokytojo darbui
event 2016-12-06 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

EMA pratybos – efektyviam mokytojo darbui

EMA – tai elektroninės ir spausdintos pratybos, kurios leidžia diferencijuoti ir individualizuoti mokymo(si) procesą ir suteikia interaktyvią motyvavimo sistemą. Pratybos skirtos mokiniams, besimokantiems matematikos, lietuvių kalbos, gamtos ir žmogaus bei pasaulio pažinimo dalykų.

EMA – mokymo(si) sistema, kuri leidžia personalizuoti mokymo procesą ir pritaikyti jį skirtingų pasiekimų lygių mokiniams.

„Galime prisiminti, kaip mokėmės patys, ir kaip iki šiol yra mokoma daugelyje mokyklų - visi gauna identišką informaciją, užduotis, vertinimą. Gerai žinome tokio sprendimo pasekmes: dalis moksleivių praranda motyvaciją, nes jiems yra per sunku, kita dalis – nes jiems per lengva, ir tik palyginus nedidelis procentas vaikų jaučiasi gerai, nes viskas atitinka jų gebėjimų ir žinių lygį.

Todėl mokytojui, siekiančiam dirbti efektyviai, kasdien reikia spręsti visą eilę uždavinių: įvertinti kiekvieno iš mokinių žinias, gebėjimus ir bendrą klasės žinių lygį, parinkti tinkamą medžiagos pristatymo formą ir skirtingo sudėtingumo užduotis, atlikti vertinimą, atsižvelgiant į individualią kiekvieno mokinio situacija. Kaip tai padaryti, jeigu kiekvienoje klasėje yra mažiausiai 25 mokiniai, ir tokių klasių mokytojas turi ne vieną?

Toliau skaitykite čia.