Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę
event 2016-12-15 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę

Gruodžio 15 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatė švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

„Lūkesčiai dėl švietimo sistemos labai dideli. Švietimas yra vienas iš svarbiausių šios Vyriausybės prioritetų. Septynioliktoji Vyriausybė sudaryta iš kompetentingų, sąžiningų, pasišventusių žmonių, – pristatydamas naująją ministrę kalbėjo S. Skvernelis. – Iškelti dideli tikslai, bet tikiu, kad jūsų ir jūsų ministrės dėka jie bus įgyvendinti“.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė, kad dideli lūkesčiai ir aiški kryptis labai motyvuoja dirbti. „Susitelkime ir viską padarysime. Kursime, o ne griausime“, – sakė ministrė.

Jurgita Petrauskienė gimė Utenoje, mokėsi IV vidurinėje mokykloje (dabar Utenos Dauniškio gimnazija). 1997 m. baigė tuometinio Vilniaus pedagoginio universiteto (dabar Lietuvos edukologijos universitetas) anglų kalbos pedagogikos bakalauro studijas, magistro laipsnį įgijo 2002 m. Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje.

1997–2001 m. dirbo PHARE profesinio švietimo ir mokymo reformų koordinavimo centre projektų vadove, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūroje Tarptautinių programų skyriaus vedėja, direktoriaus pavaduotoja. Nuo 2007 m., nuo pat Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) įsteigimo, iki paskyrimo švietimo ir mokslo ministre – šio centro direktore.

Ji dalyvauja įvairiose vertinimo, ekspertų grupėse, pvz., ERAWATCH tinklo, ERAC stebėsenos grupėje, Europos nacionalinių įžvalgos korespondentų tinkle (angl. European Network of National Foresight correspondents), Europos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros vertinimo tinkle (angl. EU RTD Evaluation Network), Bolonijos darbo grupėje, Mokslinės veiklos vertinimo Lietuvos mokslo ir studijų institucijose darbo grupėje, Žinių ekonomikos forume, Sumanios specializacijos rengimo koordinavimo grupėje.

Jurgita Petrauskienė ištekėjusi, augina du vaikus.