Tinklalapio logotipas
Grįžti

Apdovanoti inovatyviausi mokytojai ir mokyklų vadovai
event 2016-12-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Apdovanoti inovatyviausi mokytojai ir mokyklų vadovai

Vakar, gruodžio 14 dieną, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko iškilmingi „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2016“. „Inovatyviausio mokytojo“ vardas suteiktas šešiose pagrindinėse nominacijose, taip pat įteiktos ir keturios papildomos nominacijos.

Pirmą kartą vykusi iniciatyva susilaukė didelio susidomėjimo – buvo gauta daugiau nei 200 paraiškų iš daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų.

Inovatyviausiais išrinktiems mokytojams buvo įteikti diplomai, simbolinės statulėlės bei piniginis prizas – 1000 eurų. Taip pat jie laimėjo kelionę į užsienyje vykstančią tarptautinę konferenciją.

„Vienas iš mūsų apdovanojimų kriterijų buvo nuolatinis tobulėjimas, tad pagalvojome, kad žmogui, kuris džiaugiasi galėdamas nuolat mokytis, geriausia dovana galėtų būti dar daugiau galimybių mokytis! Todėl sutarėme, kad kartu su mokytojais nuspręsime, į kokias konferencijas jie nori vykti, ir apmokėsime visas jų keliones išlaidas“, – pasakojo „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Arminas Varanauskas.

Iš kairės į dešinę: J. Jacovskienė, R. Šteimantienė, V. Ališauskienė, M. Glodas

Renginio metu visiems dalyviams buvo išdalintas specialus „Žinių ekonomikos forumo“ išleisto trumpraščio numeris „Jeigu tapčiau švietimo ir mokslo ministru…?“, kuriame sudėtos inovatyviausių mokytojų rinkimuose dalyvavusių mokytojų ir mokyklų vadovų mintys, atsakant į klausimą: „Koks būtų Jūsų pirmas darbas, tapus Švietimo ir mokslo ministru?“

Spausdinta trumpraščio versija bus išdalinta Seimo nariams bei Švietimo ir mokslo ministerijoms darbuotojams, o elektroninę versiją visi norintys gali rasti čia.

Apdovanojimų renginyje dalyvavo 200 mokytojų, mokyklų vadovų, savivaldybių atstovų, verslo bei kitų organizacijų atstovų. Jų pasveikinti atvyko Ministro Pirmininko patarėja švietimui ir mokslui Unė Kaunaitė, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Mantas Adomėnas bei Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kuri džiaugėsi, kad šis renginys yra įrodymas, jog Lietuvoje turime puikių mokytojų,

Iš kairės į dešinę: I. Stankevičienė, Ž. Tautvydas, D. Bukelytė, M. Glodas

apie kuriuos turime kalbėti garsiau ir rodyti juos kaip geruosius pavyzdžius.

Laimėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų.

Nugalėtojų sąrašas:

Inovatyviausias biologijos, chemijos mokytoja − Janė Liutkienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

Inovatyviausias fizikos mokytoja − Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazija.

Inovatyviausias kalbų mokytoja (gimtosios ir užsienio) − Staselė Riškienė, Šiaulių raj. Kuršėnų Pavenčių mokykla.

Inovatyviausias matematikos, IT mokytojas – Žydrūnas Tautvydas, Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla ir Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla.

Inovatyviausias menų, technologijų mokytojas – Marius Narvilas, Vilniaus jėzuitų gimnazija.

Inovatyviausias socialinių dalykų mokytoja (istorija, pilietiškumas, geografija, ekonomika, dorinis ugdymas – Loreta Latvienė, Kauno jėzuitų gimnazija.

Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje teikėjas − M-Lab (Meškėnų laboratorija).

Tarptautiškiausia mokykla − Šiaulių Lieporių gimnazija.

Metų mokyklos vadovas – Rimtas Baltušis, Panevėžio rajono Velžio gimnazija.

Metų publikos mokytoja – Edita Dijokienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija.

Organizatorių inf.