Tinklalapio logotipas
Grįžti

Respublikos Prezidentė: bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai
event 2016-12-16 domain Lietuvos bibliotekininkų draugija

Respublikos Prezidentė: bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai

„Mūsų bibliotekos yra ne tik kultūros židiniai, bet ir bendruomenių namai, susitikimų, pagalbos ir atramos vieta. Kad ir kokiu sparčiu tempu gyventume, kad ir kokia virtuali erdvė atsivertų, knyga mūsų gyvenime visada išliks svarbi“, – taip šiandien į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje susirinkusius bibliotekų atstovus iš visos šalies kreipėsi Respublikos Prezidentė, Bibliotekų metų globėja Dalia Grybauskaitė. Ji padėkojo bibliotekininkams už tai, kad jie myli ir knygas, ir kiekvieną pas juos ateinantį žmogų. O patiems aktyviausiems bibliotekininkams valstybės vadovė įteikė vardines padėkas.

Baigiamosios Bibliotekų metų konferencijos „Bibliotekos socialiniams pokyčiams: skaitau–mokausi–kuriu“ dalyvius taip pat pasveikino Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis pabrėžė, kad kultūra bus vienas iš svarbiausių prioritetų naujosios Vyriausybės programoje, taip pat ir Seimo darbe.

Lietuvos nacionalinei bibliotekai, kaip teigė generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Bibliotekų metai – iš tiesų išskirtiniai: atnaujinta Nacionalinė biblioteka rugsėjo mėnesį atvėrė duris po aštuonerių metų rekonstrukcijos. Per tris pastaruosius veiklos mėnesius joje apsilankė beveik 60 tūkstančių lankytojų, registravosi beveik 3 tūkstančiai naujų vartotojų, suorganizuota apie 100 renginių.

Bibliotekų_metai_2016 

Daugiau skaitykite čia.