Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vadovavimas mokykloms – geri vadovai kuria Europos švietimo ateitį
event 2016-12-22 domain Lyderių laikas label_outline Aktualijos

Vadovavimas mokykloms – geri vadovai kuria Europos švietimo ateitį
Vadovavimui tenka svarbus vaidmuo užtikrinant visų lygių švietimo ir mokymo sistemų sėkmę. Mokyklų vadovai – tai pagrindiniai veikėjai, kurie kuria veiksmingus ryšius tarp įvairių švietimo ir mokymo sistemos lygių, šeimų, profesinio pasaulio ir vietinės bendruomenės, siekdami bendro tikslo – gerinti besimokančiųjų pasiekimus.

Europos Vadovų Tarybos išvadose dėl veiksmingo vadovavimo švietime (2013 m.) (lietuvių kalba – „Lyderių laiko“ tinklalapyje ČIA) teigiama, kad geri švietimo srities vadovai kuria strateginę savo įstaigos viziją, yra pavyzdžiai mokiniams ir mokytojams bei yra labai svarbūs kuriant veiksmingą ir patrauklią aplinką, kuri padėtų mokytis. Šiame straipsnyje mes pažvelgsime į Europos lygmens ir nacionalines iniciatyvas, kurios palaiko vadovavimo mokykloms vystymąsi XXI a.

Vadovavimo mokykloms Europos politikos tinklas

Vadovavimo mokykloms Europos politikos tinklas (EPNoSL) buvo didelio masto Europos Komisijos iniciatyva, skirta gerinti vadovavimo Europos mokykloms politiką ir praktiką. 2011–2014 m. šis partneriams priklausantis konsorciumas subūrė 42 Europos institucijas, įskaitant pagrindinių teminių sričių ekspertus, švietimo ministrus bei regionų, nacionalinio ir Europos lygmens profesines asociacijas.

Daugiau skaitykite čia.