Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Erasmus+“ – programa, be kurios Europa šiandien atrodytų kitaip
event 2017-01-02 domain Lyderių laikas

„Erasmus+“ – programa, be kurios Europa šiandien atrodytų kitaip

Programą „Erasmus+“ galima drąsiai vadinti viena iš labiausiai pasiteisinusių Europos Komisijos iniciatyvų, skirtų senojo žemyno švietimo sistemoms tobulinti, jaunimo lyderystei auginti ir socialinei atskirčiai mažinti. Apžvelgus keleto pastarųjų metų rezultatus matyti, kad programa neabejotinai naudinga tiek švietimo, tiek jaunimo sektoriams. Bendradarbiaujant su jaunimu pavyko išsiaiškinti jų poreikius darbo rinkoje, diskutuoti apie jaunam žmogui aktualias problemas ir jų sprendimo būdus.

Programos „Erasmus+“ projektai, kuriuos administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, yra trijų tipų: Mobilumo mokymosi tikslais projektai, skirti piliečių įgūdžiams gerinti, kvalifikacijai kelti, įsidarbinimo galimybėms didinti, mokymo ir mokymosi kokybei gerinti, skatinti mokytis visą gyvenimą ir mažinti socialinę atskirtį; Strateginių partnerysčių projektai, skirti švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų, įmonių, vietos ir regionų valdžios bei nevyriausybinių organizacijų strateginei partnerystei remti; Jaunimo srities struktūrinio dialogo projektai, kurių tikslas – suburti jaunimą ir politikus bendrai diskusijai, kaip spręsti jaunimui rūpimus klausimus.

„Nuo programos įkūrimo pradžios prie jos jau yra prisijungusios 33 šalys: visos Europos Sąjungos valstybės, taip pat Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Turkija, Makedonija. Tai yra viena didžiausių visų švietimo sektorių, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, švietimo dalyvių mobilumo programa, be kurios indėlio šiandien Europa atrodytų visai kitaip“, – teigia Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.

Daugiau skaitykite čia.