Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sausio 13-ąją dalyvaukime pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“
event 2017-01-12 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Sausio 13-ąją dalyvaukime pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“

„Visi atsimename ir širdyse nešiojamės šią skaudžią, tačiau laisve ir viltimi paženklintą datą. Būsime visada dėkingi žmonėms, kurie savo gyvybę padovanojo dėl mūsų laisvės. Ši auka yra ir įpareigojimas kiekvienam iš mūsų kurti ir saugoti Lietuvą, atsakingai dirbti dėl jos gerovės. Laisvė nėra savaiminė duotybė, ją nuolat turime įprasminti visi kartu kurdami laisvą valstybę, brandžią visuomenę“, - sako ministrė J. Petrauskienė.

Ministrė kviečia ir visas švietimo įstaigas sausio 13 d. 8 val. prie kiekvieno lango dešimčiai minučių, užgesinus šviesas, uždegti atminimo žvakes ir taip pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ komisija rengia nuo 2008 m.  Joje dalyvauja mokyklos,  valstybės institucijos, įstaigos ir organizacijos. 2016 metais iniciatyvą palaikė daugiau nei tūkstantis mokyklų ir kitų institucijų. Organizatoriai tikisi, kad ši akcija paskatins puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti prašo po akcijos atsiųsti 1–2 (ne daugiau ir tik geros kokybės) nuotraukas. el. paštu: istorinekomisija@gmail.com.

Taip pat ketinančias dalyvauti pilietinėje akcijoje mokyklas prašo užsiregistruoti:

https://goo.gl/forms/oErVHL71aQHms7cq1

Užpildžius registracijos formą, paspaudus SUBMIT, pamatysite užrašą, rodantį, jog registracija yra sėkminga.

Daugiau informacijos telefonu 8 706 63818, 8 706 63804 arba el. paštu:

ingrida.vilkiene@lrv.lt, komisija@lrv.lt.