Tinklalapio logotipas
Grįžti

Naujoji Ramūno Karbauskio idėja dėl egzaminų: vieni sveikina, kiti dvejoja
event 2018-08-17 domain Lrytas.lt

Naujoji Ramūno Karbauskio idėja dėl egzaminų: vieni sveikina, kiti dvejoja

Brandos egzaminų rezultatai nieko nelems, o didžiausią įtaką stojimui į aukštąsias mokyklas turės dviejų paskutinių metų – 11 ir 12 klasės – pažymių vidurkis, – apie tokias permainas, kurios galėtų būti pradėtos įgyvendinti jau 2020 metais, neseniai prabilo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

Naujienų portalo delfi.lt tiesioginėje konferencijoje R.Karbauskis teigė, kad tokia pertvarka nereikštų, jog mokiniams nereikės laikyti egzaminų, bet jų rezultatai nebūtų lemiami stojant į aukštąsias mokyklas. Anot politiko, taip jauni žmonės būtų skatinami mokytis, o ne tik ruoštis egzaminams.

R.Karbauskis užsimojo keisti ir priėmimo į aukštąsias mokyklas laikotarpį. Anot jo, priėmimas galėtų vykti dar pavasarį ir dar tebesimokydamas 12 klasėje moksleivis žinotų, kokia aukštoji mokykla galėtų jį priimti.

Abiturientai – „už“ egzaminus

Puikai valstybinius egzaminus išlaikęs Aistis Juška apie siūlymą sumažinti valstybinių egzaminų svorį ir pirmenybę teikti semestrų vidurkių rezultatams sakė: „Mokymosi rezultatų vidurkis galėtų būti tik priedas, nes brandos egzaminas yra brandos egzaminas ir visi jį laikantys turi vienodas galimybes. Juk ne paslaptis, kad didžiųjų miestų mokyklų mokiniai mieliau rinktųsi egzaminus, o štai užmiesčio mokyklose, matyt, būtų aktyviau agituojama už vidurkį, bet juk gali būti visokių situacijų ir tas vidurkis gali būti šiek tiek pagerintas.

Daugiau skaitykite čia.