Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nemokamo mokslo daugės
event 2018-04-25 domain Lrytas.lt

Nemokamo mokslo daugės

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose bus priimta 17 tūkst. pirmakursių – 2 tūkst. daugiau nei pernai. Ar nesumažės konkurencija ir nesmuks stojančiųjų žinių lygis?

– Minimalūs žinių lygio reikalavimai šįmet stojantiems į universitetus kilstelėti iki 3,6 balo, o į kolegijas – iki 2 balų.

Tačiau ar pakaks studentų, kai valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didinamas, o stojančiųjų vis mažėja? – „Lietuvos rytas“ paklausė švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės.

– Šiais metais pirmą kartą specialistų rengimą planavome įvertinę valstybės institucijų, investuotojų, darbdavių poreikius, rėmėmės darbo rinkos ateities prognozėmis. Taip buvo sudėliotos proporcijos, kiek ir kokių specialistų reikia Lietuvai.

Jau daugelį metų maždaug 68–70 proc. abiturientų renkasi aukštąjį mokslą, nors darbo rinka siunčia aiškius signalus, kad auga profesines mokyklas baigusių žmonių poreikis. Atsižvelgėme ir į tai.

Valstybės finansuojamų studijų vietų padaugėjo ir jos paskirstytos pagal specialistų poreikį konkrečiuose ūkio sektoriuose. Bet priėmimo kartelė nebus nuleista – į jas galės patekti tik studijų aukštosiose mokyklose reikalavimų slenkstį įveikę asmenys.

Įvertinome ir kiek studentų patys moka už studijas. Šįmet dalis jų, jei atitiks slenkstinius reikalavimus, galės studijuoti valstybės sąskaita. Bendras studentų skaičius neišaugs, tik sumažės tų, kurie patys moka už mokslą, ir padaugės patekusių į valstybės finansuojamas vietas.

Daugiau skaitykite čia.