Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nerija Putinaitė. Etatinio apmokėjimo tvarka užkonservuos neefektyvų švietimą?
event 2018-04-12 domain Delfi.lt

Nerija Putinaitė. Etatinio apmokėjimo tvarka užkonservuos neefektyvų švietimą?
Pastarąsias savaites Švietimo ir mokslo ministerija pristato naują Mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemos modelį, kviečia dėl jo diskutuoti.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai siaura problema. Pristatymuose pabrėžiama, kad nauja tvarka bus teisingesnė finansavimo tvarka mokytojų atžvilgiu, nei yra šiuo metu. Į mokytojų darbo krūvį bus įskaičiuoti darbai, kuriuos mokytojai ir taip dirba.
 
Jo užmokestis nepriklausys nuo mokinių skaičiaus svyravimo. Į darbo krūvį bus įtrauktos papildomos paslaugos ir veikla, kuri bus reikalinga mokyklos bendruomenei.
 
Mokytojų etatą sudarys trijų rūšių valandos: kontaktinės, pasirengimo pamokoms ir profesinio tobulėjimo (30-50 proc. nuo kontaktinių valandų) ir veikla mokyklos bendruomenei (iki 50 proc. nuo etato valandų). Bus sudaromos galimybės pradedantiems mokytojams dirbti mažesniu krūviu. Tai neabejotinai geri dalykai.
 
Tačiau jei į naują tvarką pažiūrėtume iš mokinio intereso ir paklaustume, ar ji sudaro sąlygas kelti mokymo kokybę? Pagrindiniai naujos sistemos bruožai rodo, kad gali įvykti priešingai: ji neskatins kokybės gerėti.

 Daugiau skaitykite čia.