Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nukleiptom vyžom į lietuvių kalbos egzaminą
event 2018-04-27 domain 15min.lt

Nukleiptom vyžom į lietuvių kalbos egzaminą

Artėja viena iš Lietuvos kasmetinių švenčių – Nacionalinis lietuvių kalbos egzaminas. Spaudoje pasirodys vienas kitas (teisėtas) moksleivio pasipiktinimas, vienas kitas „muša, vadinasi, myli“ praktikas trinktels kumščiu į stalą, kad tiems veltėdžiams taip ir reikia, publikos choras unisonu užtrauks gospelą apie beraščių kartą, o kalbos sargų solistai įstos su partija „Sugriežtinsim reikalavimus“. Tada užeis karščiai arba lietūs ir viskas vėl stos į savo vietas.

Į kokias vietas? Štai skaitant švietimo dokumentus šmėsteli ironiška mintis: jei visa tai veiktų praktikoje, tūlas Lietuvos gyventojas būtų beveik už Dievą tobulesnis. Norime atsakingo, siekiančio žinių, patriotiškai nusiteikusio, kūrybiško, gerus komunikacinius gebėjimus turinčio žmogaus? Be abejo! Tikimės, kad švietimas sudarys pagrindą tokiam piliečiui įsitvirtinti darbo rinkoje? Žinoma!

Manome, kad gera švietimo sistema – raktas į stabilią ekonomiką, demokratiją, ūkio ir inovacijų plėtrą, konkurencingumą? Taip! Sutinkame, kad išsilavinimas leidžia neužmiršti savos kultūros ir kartu – sugyventi su kitomis tarptautinėje ir daugiakultūrėje erdvėje? O kaipgi!

Tokiems gražiems tikslams beveik neįmanoma prieštarauti. Tik bėda, kad jie nepasiekiamai pakibę virš mūsų ašarų pakalnės – mokyklinės realybės, iš skirtingų perspektyvų pažįstamos mokytojams, mokiniams, jų tėvams ir švietimo politikams. Tad belieka skėsčioti rankomis ir apsimesti, kad nieko padaryti neįmanoma, arba pasiraitoti rankoves ir bandyti rasti sprendimų, kurie kada nors padėtų gražiems tikslams tapti realybe. Kas gi trukdo dabar?

Daugiau skaitykite čia.