Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nuomonė. Etatinis modelis leis daugiau dėmesio skirti mokiniui
event 2018-06-26 domain Delfi.lt

Nuomonė. Etatinis modelis leis daugiau dėmesio skirti mokiniui
Įvedus mokytojų etatinį darbo užmokesčio modelį, mokytojams bus užtikrinamas jų emocinis ir socialinis saugumas ir stabilumas.

Jų darbo užmokestis pagaliau bus pastovus ir kiekvienais mokslo metais nesvyruos dėl kintančio kontaktinių valandų skaičiaus. Dėl etatinio modelio atsiranda galimybė mokytojams adekvačiai apmokėti už visas mokyklos veiklai ir ugdymui reikalingas veiklas. Modelis sudaro sąlygas daugiau laiko skirti pasiruošimui pamokoms, mokinių pasiekimų vertinimui, pažangos stebėjimui, individualioms mokinių konsultacijoms.
 
Po etatinio įvedimo mokykla, atsižvelgdama į savo aplinkybes, galės nuspręsti, kiek valandų reikalinga skirti veikloms, susijusioms su kontaktinėmis valandomis. Šių veiklų plėtojimas, tikėtina, prisidės prie geresnių mokinių mokymosi pasiekimų. Manau, kad etatinio modelis sudarys galimybes skirti daugiau individualaus dėmesio kiekvienam mokiniui, kartu tai prisidės prie aukštesnių mokinių pasiekimų. Kalbant apie etatinio privalumus, šis motyvas turi būti akcentuojamas lygiagrečiai su naudos mokytojams motyvu.
 
Modelis taip pat išplečia galimybes apmokėti mokytojams už kitas svarbias veiklas: projektinę veiklą, edukacinių renginių organizavimą, budėjimą mokykloje, mentorystę, bendravimą ir bendradarbiavimą su mokinių tėvais ir pan. Esant dabartinei tvarkai, galimybės tai padaryti yra ribotos. Taip pat bus „įveiklinama“ mokytojų kvalifikacija ir kompetencijos. Sutarus su mokytojais, jie galės vykdyti jų kompetenciją atitinkančias funkcijas.
 
Daugiau skaitykite čia.