Tinklalapio logotipas
Grįžti

Orinta Leiputė: Neformalaus švietimo krepšelių „dalybos“: dėl didelės darbų apimties – dirbkit už dyką
event 2018-11-21 domain 15min.lt

Orinta Leiputė: Neformalaus švietimo krepšelių „dalybos“: dėl didelės darbų apimties – dirbkit už dyką

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis yra valstybės skiriamos tikslinės lėšos (įvestas 2015 m.). Kišenė iš kurios „imamos“ šios lėšos keitėsi. Vienais metais tai buvo valstybės biudžeto lėšos, kitais – Europos Sąjungos fondų pinigai.

Buvo metai, kai mišriai finansuojama. Tada ir atsiskaitymo būdai skyrėsi. Pagrindinis tikslas buvo: šalia jau veikiančių savivaldybių įvairių neformaliojo ugdymo įstaigų papildomai padidinti produktyvios popamokinės veiklos apimtis, įtraukiant kuo daugiau vaikų.

Ministerija informuoja, kad praėjusiais metais užimtų po pamokų vaikų buvo apie 24 proc., šiais metais buvo planuojama 35 proc. Vienam vaikui skiriama nuo 10 iki 20 eurų, tikslesnę sumą nusistato kiekviena savivaldybė. Ministerijos sumanymo tikslas – paskatinti kuo daugiau įvairių įstaigų, organizacijų, laisvųjų mokytojų parengti platesnį spektrą inovatyvių, įdomių programų, kurias galėtų pasirinkti vaikai.

Buvo tikėta, kad kūrybiški žmonės galės pasiūlyti visai kitokius užimtumo būdus ir priemones, kurie labiau atitiks šiandienos vaikų poreikius. Tokiu būdu ir savivaldybės buvo skatinamos ieškoti galimybių, kaip pasidalinti neformalųjį vaikų ugdymą su jį galinčiomis teikti nevyriausybinėmis organizacijomis ar privataus sektoriaus subjektais. Turėjo didėti ne tik pasirinkimo galimybės, bet ir mažėti finansinė našta tėvams, nes dalis mokesčio, jeigu programa akredituota, dengiama NVŠ lėšomis.

Daugiau skaitykite čia.