Tinklalapio logotipas
Grįžti

Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai 2018 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurse
event 2018-05-22 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai 2018 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurse

Jubiliejiniame 30-jame ES jaunųjų mokslininkų konkurse, rugsėjo 14–19 dienomis vyksiančiame Dubline, Lietuvai atstovaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos dvyliktokė Gabija Imbrasaitė su darbu „Bioplastiko su mėlynuoju pelėsiniu grybu Penicillium roqueforti poveikis kriaušių nokimui ir laikymuisi“. 

2014 m. pradėto tyrimo tikslas – ištirti bioplastiko su gryna mėlynojo pelėsinio grybo Penicillium roqueforti kultūra poveikį kriaušių nokimui ir išsilaikymui. Pasak Gabijos, svarbu rasti būdą apsaugoti nuo gedimo daržoves ir vaisius nenaudojant įvairių kenksmingų cheminių medžiagų. Kaip alternatyvą cheminiams preparatams galima naudoti valgomąsias plėveles bei įvairius mikroorganizmus ir taip, prailginus maisto tinkamumo vartojimui trukmę, sumažinti išmetamo maisto kiekius ir prisidėti prie globalios maisto švaistymo problemos sprendimo.

Europos Komisijos organizuojamas konkursas kasmet suburia gabiausius mokinius ir studentus ir suteikia jiems unikalią galimybę ne tik susipažinti su savo bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, bet ir dalintis patirtimi bei varžytis tarpusavyje. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje. Jame dalyvauja ne tik Europos šalių atstovai, bet ir jaunieji mokslininkai iš JAV, Kanados, Kinijos, Pietų Korėjos ir kt. Moksliniai tyrimai pristatomi biologijos, chemijos, kompiuterijos, inžinerijos, aplinkos, medžiagų, matematikos, medicinos, fizikos ir socialinių mokslų srityse.

Lietuva ES jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1997 m., mūsų atstovai yra pelnę 21 apdovanojimą.