Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Paaiškėjo viktorinos „LKB kronikai - 50“ nugalėtojai
event 2022-05-04 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Paaiškėjo viktorinos „LKB kronikai - 50“ nugalėtojai

Balandžio 29 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo viktoriną, skirtą paminėti sovietų priespaudos laikotarpiu pradėto leisti pogrindinio leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ leidybos 50-metį. Renginyje dalyvavo 9–12 klasių mokiniai iš 11 ugdymo institucijų.

„Kiek metų leista pogrindinė LKB kronika, kas buvo jos redaktoriumi, kiek leidinių iš viso pasiekė dienos šviesą, kurios Vakarų radijo stotys transliavo kronikų straipsnius, kokia šio leidinio svarba lietuvių tautai ir Lietuvos nepriklausomybės atgavimui, kurie šio ledinio bendradarbiai 2021 m. buvo apdovanoti Laisvės premija?“ –  norint atsakyti į šiuos ir kitus organizatorių parengtus klausimus, reikėjo prisiminti istorijos bei pilietinio ugdymo pamokų programas, pasinaudoti bendruoju žinių bagažu. 

Viktorinai buvo pateikti tiek testiniai, tiek ir atviri klausimai. Džiugu, kad dauguma dalyvių atsakė teisingai ir surinko vienodą balų skaičių, todėl  nugalėtojų atranką nulėmė išsamiausi atsakymai į atvirus  klausimus. 

I vieta – Rimantė Jaciunskaitė, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, mokytoja Zita Rutkauskienė;
II vieta – Ina Narkevičiūtė, Panevėžio 5-oji gimnazija, mokytoja Gitana Tidikytė;
III vieta – Kamilė Žąsaitytė, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, mokytoja Zita Rutkauskienė.

Sveikiname viktorinos nugalėtojus!