Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pamokos miške prasideda sutemus: ką daryti sutikus briedį?
event 2018-06-08 domain Delfi.lt

Pamokos miške prasideda sutemus: ką daryti sutikus briedį?
Įsivaizduokite mokyklą, kurioje vėlyvą vakarą mokomasi vidury tamsaus miško ar pelkės. Ausyse klykaujant gervėms, vidury pamokos nebūtų nieko keisto pamatyti pro šalį praeinančią briedę. Jei suabejojote, ar jums užtektų drąsos, pasisemkite jos iš „Gamtos mokyklos“ pirmokų – net ir patys jauniausi moksleiviai čia žino, kad pažįstantys gamtą neturi ko joje bijoti.

Vaikams duoda tai, ko jiems trūksta įprastoje mokykloje
 
Andrius Bajorūnas – Varnių regioninio parko direkcijos kraštotvarkininkas, su užsidegimu kuriantis ir tvirtinantis draugystę tarp gamtos ir moksleivių. „Gamtos mokykloje“ jis rengia neformalaus švietimo programą, vadovauja „Jaunųjų reindžerių“ grupei ir organizuoja įvairias stovyklas. Anot jo, čia vaikai gauna tai, ko jiems trūksta įprastoje mokykloje.
 
„Įprastoje mokykloje iš esmės vaikai gauna vien tik teorines žinias. Praktinių gamtos pažinimo įgūdžių mokiniai gauna labai mažai. „Gamtos mokykla“ yra ta trūkstama tąsa ir mes siekiame, kad vieną dieną ji taptų sistemos dalimi. Vaikai įgytų teorinių žinių mokykloje, o čia turėtų galimybę pritaikyti žinias praktiškai“, – aiškina A. Bajorūnas.
 
Daugiau skaitykite čia.