Tinklalapio logotipas
Grįžti

Panevėžio gimnazijai maisto tikrintojai didelių priekaištų neturėjo
event 2018-04-19 domain Diena.lt

Panevėžio gimnazijai maisto tikrintojai didelių priekaištų neturėjo

Balandžio 16 d. komisija tikrino Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos vaikų maitinimą.

Maitinimą šioje gimnazijoje vertino komisija, sudaryta iš LR sveikatos apsaugos ministerijos, LR švietimo ir mokslo ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų. Vertinime taip pat dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovė.

Šalyje vaikų maitinimą organizuotuose kolektyvuose reglamentuoja „Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašas“, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964. Jis įteisino sveikatai palankią mitybą kaip privalomą visose vaikų įstaigose. Nuo to laiko šis aprašas buvo kelis kartus tobulintas.

Maistą tikrintoje ugdymo įstaigoje gamina individuali įmonė. Mokiniai valgo gimnazijos valgykloje.

Tikrinimo metu nustatyta gera maisto ruošimo higiena. Tikrinimo metu valgykloje pietus valgė 8-12 klasių nemokamą ir mokamą maitinimą gaunantys mokiniai. Vaikai gali nusipirkti obuolių už nedidelę kainą. Prie visų patiektų patiekalų patiekta troškintų arba žalių daržovių. Maistas patiektas estetiškai. Maistą prie stalų vaikai nešasi ant padėkliukų. Tarp valgymų ir valgymo metu vaikai gali atsigerti kambario temperatūros vandens. Valgykloje, paprašius nemokamai galima gauti karšto vandens. Tiekiama arbata su cukrumi, bet vyksta cukraus mažinimas.

Daugiau skaitykite čia.