Tinklalapio logotipas
Grįžti

Papasakojo, kodėl Lietuvai nereikia Suomijos švietimo sistemos: lietuviai tam nesubrendę
event 2018-11-26 domain Delfi.lt

Papasakojo, kodėl Lietuvai nereikia Suomijos švietimo sistemos: lietuviai tam nesubrendę
Lietuvoje vykstant diskusijoms ne tik apie švietimo sistemos kokybę, bet ir mokytojo specialybės prestižą bei jo kėlimą, visuomenė ieško sektinų pavyzdžių kitose Europos šalyse. Dažniausiai gręžiamasi į Skandinavijos šalis, pavyzdžiui, Suomiją. Tačiau projekte „Mokytojai Lietuvai“ dalyvavę ir Suomijoje viešėję pedagogai parodos „Mokykla 2018“ vienoje iš konferencijų sako, kad nereikia idealizuoti Suomijos švietimo sistemos. Kodėl ir ko vis dėlto būtų galima pasimokyti iš jos?
 
Suomiai turi mokslo tradiciją
 
Konferencijoje dalyvaujanti „Mokytojai Lietuvai“ projekto programos vadovė Ugnė Jakubauskaitė diskusiją, kodėl nereikia idealizuoti Suomijos švietimo sistemos, ir ko vis dėlto būtų galima iš jos pasimokyti, pradėjo pabrėždama, kad kalbant apie Suomijos švietimą būtina prisiminti istorinį kontekstą.
 
„Jeigu mes kopijuojame, reikia suprasti, ką mes kopijuojame. Reikia prisiminti istorinį kontekstą. Jis pasižymi dviem aspektais: visuomenės lygybe ir demokratijos akcentavimu. Švietimas buvo jų pagrindinis prioritetas jau prieš 100 metų“, – tvirtino pranešėja.

Ji tęsė, kad jau gerą šimtmetį Suomijoje svarbiausia yra sukurti vaikui kokybišką mokymąsi ir suteikti jam visas būtinas galimybes bei priemones mokytis, nepriklausomai kokia politinė jėga šalyje dominuoja.

Daugiau skaitykite čia.