Tinklalapio logotipas
Grįžti

Paprašė surasti chemijos mokytoją – pasiūlyta alga numušė ūpą
event 2018-09-13 domain LRT.lt

Paprašė surasti chemijos mokytoją – pasiūlyta alga numušė ūpą

Provincijos mokykla prašo rekomenduoti gerą chemijos mokytoją, tačiau jam neišgali mokėti net 500 eurų atlyginimo, taip pat nesiūlo kompensuoti išlaidų už kurą.

Apie tokią situaciją portalui LRT.lt papasakojo Vilniaus universiteto profesorė edukologė, Švietimo ateities forumo prezidentė Vilija Targamadzė. Kartu su kitais specialistais ji dalyvavo LRT.lt diskusijoje apie mokytojų rengimą. Esamiems mokytojams sparčiai senstant, o stojančiųjų į pedagogiką skaičiui mažėjant, diskusijos metu klausta, ar bus kam mokyti mūsų vaikus. 

LEU tapo istorija

Šie metai – ypatingi: nebeliko daugybę metų mokytojus ruošusio Lietuvos edukologijos universiteto (LEU), kuriam buvo konstatuotas moralinis bankrotas. LEU tapo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dalimi.

„Studentams, kurie studijuos edukologijos programose, nesvarbu, ar tai būtų ikimokyklinio, pradinio ugdymo mokytojai, ar dalykininkai, visi jie naudosis viso universiteto galimybėmis plačiąja prasme. Pavyzdžiui, mūsų universitete siūlomos 32 užsienio kalbos, kiekvienas mokytojas galės rinktis informacines technologijas, naujoves.

Pirmiausia skirsis, kad nebebus uždarai vienoje akademijoje, vienoje siauroje institucijoje rengiami mokytojai, jie bus rengiami plačiai visame universitete“, – į klausimą, kas, be iškabos perkabinimo, keičiasi pedagogų rengime, atsakė VDU rektorius profesorius Juozas Augutis.

Daugiau skaitykite čia.