Tinklalapio logotipas
Grįžti

Paraiška dalyvauti iniciatyvoje „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“
event 2017-08-24 domain Ugdymo plėtotės centras

Paraiška dalyvauti iniciatyvoje „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“

LR švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su VšĮ „Dokumedija“, kviečia Jus dalyvauti iniciatyvoje „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“, kurios metu žurnalistai skaitys paskaitas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

Paskaitų metu bus kalbama apie tai, kaip kurti įdomų pasakojimą socialinių tinklų ir internetinės žurnalistikos pasaulyje, kada žinias žiūrėsime užsidėję virtualios realybės akinius, ko žurnalistai dabar mokosi iš kompiuterinių žaidimų, kaip būti žurnalistu, žvelgiančiu į ateitį.

Žurnalistai pasakos apie šiuolaikinę žurnalistiką, pasidalys, kaip pateikti įdomų ir inovatyvų pasakojimą interneto amžiuje. Kalbės, kokias naujas technologijas galima pritaikyti žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė, kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti pasakoti istorijas ir kaip išlaikyti auditorijos dėmesį turiniui.

Taigi, mokiniai paskaitų metu bus supažindinami su tokio darbo pavyzdžiais, sunkumais, kylančiomis moralinėmis dilemomis, išgirs, kaip tokį patrauklų kūrinį sukurti patiems. Mokiniams tai aktualu, nes yra svarbu suprasti šiuolaikinės žurnalistikos tendencijas ir standartus, suvokti, kad ne visa žurnalistika yra tik begalinis trumpų ir paviršutiniškų naujienų srautas.

Iniciatyvos „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“ vykdymo laikas: 2017 m. rugsėjo–gruodžio mėn.

Siekdami išsiaiškinti Jūsų susidomėjimą ir iniciatyvas šioje srityje, kviečiame Jus teikti paraiškas, užpildant anketą: goo.gl/4wzGji

Įvertinus Jūsų pateiktas paraiškas, bus atrinkta 12 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, kurių bendruomenėms po vieną paskaitą (trukmė 3 akad. val.) skaitys žurnalistinį darbą dirbantys asmenys iš šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“. „Nanook“ yra VšĮ „Dokumedija“ pasakojimų platforma, įkurta 2014 m. šiuolaikinės žurnalistikos atstovų Bertos Tilmantaitės ir Artūro Morozovo.

Jūsų paraiškų laukiame iki 2017 m. rugsėjo 15 d. (imtinai).

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Rita Baškienė,
Informacinių technologijų skyriaus metodininkė