Tinklalapio logotipas
Grįžti

Paroda „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“
event 2018-01-09 domain Ugdymo plėtotės centras

Paroda „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“

„Žinoma, kad smagu laimėti. Tai didelis paskatinimas. Bet aš iš olimpiados ne vien tik tai pasiėmiau. Pasiėmiau daug džiaugsmo akimirkų, susitikimus ir prasmingus pokalbius su į vieną miestelį nors trumpam susirinkusiais bendraminčiais, mokytojais. Pasiėmiau dar gilesnį suvokimą, kad olimpiada – gera proga pažinti gimtąjį kraštą, pasimokyti ir tobulėti. Man įdomu buvo gilintis į piliakalnių istorijas, mitus, versti rašytinius šaltinius... Kai buvau šešerių metų, mama išpranašavo, kad man bus artima grafika. Po įvairiausių laimėjimų, po šios olimpiados jau pradedu tikėti, kad grafinės miniatiūros yra mano plastinė kalba. Gerai suprantu, kad ją reikia tobulinti, tikiu, kad man seksis kurti vis geriau ir geriau. Dailės olimpiada – gera mokykla“, – tokiomis mintimis apie savo kūrybinius išgyvenimus dalijosi 2017 m. Lietuvos mokinių dailės olimpiados aukso medalio laimėtoja Vaiva Frančiakaitė.

Lietuvos mokinių dailės olimpiada vyksta nuo 1994 metų, 2017 m. įvyko jau 23-ioji. Jos tema – „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Olimpiados dalyviai turi įveikti tris etapus, kiekvienam jų sukurdami po naują kūrinį. Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Olimpiadoje gali dalyvauti bet kokio tipo, pavaldumo Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų 8 klasių ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai.

Ugdymo plėtotės centro galerijoje nuo 2018 m. sausio 5 d. iki kovo 16 d. eksponuojama 10 olimpiados laureatų namų darbų, sukurtų pirmajam olimpiados etapui. Šie darbai – labiausiai subrandinti, geriausiai atskleidžiantys jaunųjų kūrėjų savitumą. „Jaunųjų kūrėjų darbuose akivaizdžiai matomas ir visus juos vienijantis, skirtingai į žiūrovą kalbantis, bet kitokį skambesį įgaunantis motyvas – piliakalnis. Menasi ir vieno piliakalnių tyrinėtojo pasakyta mintis: „Kiekvienas piliakalnis yra knyga apie seniausiąjį laikotarpį, kurią tereikia gerai mokėti skaityti“, – sako dailės mokytoja ekspertė, mokinių dailės olimpiados vertinimo komisijos narė Virginija Armanavičienė.