Tinklalapio logotipas
Grįžti

Partnerysčių kūrimas ir stiprinimas mokinių mokymosi sėkmei
event 2018-02-21 domain Lyderių laikas

Partnerysčių kūrimas ir stiprinimas mokinių mokymosi sėkmei

Vasario 20 d. Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje miesto švietimo bendruomenę subūrė projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda, organizavusi Alytaus miesto švietimo lyderystės forumą „Partnerysčių kūrimas ir stiprinimas mokinių mokymosi sėkmei“. Šio forumo tikslas buvo plačiau pristatyti Alytaus miesto švietimo pokyčių projekto viziją – besimokančios bendruomenės modelio kūrimas ir įgyvendinimas, tobulinant mokinių mokėjimo mokytis kompetenciją.

Susirinkusius švietimiečius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos direktorius Alfonsas Lietuvininkas, drąsos ir ryžto įgyvendinant pokyčius linkėjo Renata Pavlavičienė, projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinių komandų kuratorė. Projekto tikslus ir paskirtį pristatė Alytaus miesto kūrybinės komandos vadovė Jolita Petkevičienė, mintimis dalijosi šio projekto formaliųjų magistro studijų studentės Jurgita Kamandulienė ir Laima Bautronienė.

Pirmąją forumo dalį klausimu – ar galima bendradarbiauti rungtyniaujant – pradėjo Vitas Zabita, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos dailės mokytojas metodininkas, švietimo konsultantas. Pranešėjas teigė, kad net ir konkurencinėmis sąlygomis bendradarbiauti galima, tik reikia laikytis sutartų vertybių ir visiems stengtis dėl kiekvieno mokinio. Projekto „Lyderių laikas 3“ tyrėjų komandos ekspertė Jūratė Valuckienė pristatė Alytaus mieste atlikto profesinio kapitalo tyrimo rezultatus, kurie pagrindė pasirinktos pokyčių temos aktualumą ir svarbą. Teorinę pranešimų dalį užbaigė Šiuolaikinių didaktikų centro direktorė Daiva Penkauskienė, kalbėjusi apie mokėjimo mokytis kompetencijos sąvoką, sudėtines dalis, vertinimą ir sąsajas su kitomis kompetencijomis.

Antroji forumo dalis buvo skirta praktinei veiklai – pokyčio vizijos išgryninimui ir idėjų generavimui. Susibūrę į grupes forumo dalyviai diskutavo ir pristatė galimą Alytaus miesto švietimo įstaigų bendradarbiavimo modelį bei mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymo strategijas. Pristatytus praktinius darbus apibendrino Kotryna Gotberg, „Primum esse“ mokymo grupės vadovė, švietimo lyderystės konsultantė. Ji pasidžiaugė, kad mūsų miesto švietimiečiai yra kūrybingi, drąsūs ir neabejingi planuojamo pokyčio įgyvendinimui.

Alytaus svietlydersystesforumas20180220 4

Forumo metu išgrynintos idėjos ir pateikti pasiūlymai bus panaudoti rengiant besimokančios bendruomenės modelį Alytaus mieste. Ar pajusime jo prasmę, priklausys nuo švietimo bendruomenės nusiteikimo veikti, dalytis gerosiomis praktikomis ir tikslingai bendradarbiauti dėl kiekvieno mokinio pažangos.

Jolita Petkevičienė
Alytaus miesto savivaldybės kūrybinės komandos vadovė

Vaizdo įrašas iš Alytaus m. švietimo lyderystės forumo

Daugiau nuotraukų iš renginio