Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasaulinė diena be tabako
event 2018-05-17 domain Ugdymo plėtotės centras

Pasaulinė diena be tabako

Kasmet, gegužės 31 dieną, Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į rūkymo žalą sveikatai bei kitas su tabako ir tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, taip pat viešai palaikomos iniciatyvos, susijusios su tabako ir tabako gaminių vartojimo mažinimu.

2018 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – „Tabakas ir širdies ligos“. Siekiama atkreipti dėmesį į tabako ir tabako gaminių vartojimą, kaip labai svarbų veiksnį, sukeliantį insultą, širdies ir periferinių kraujagyslių ligas.

Minint Pasaulinę dieną be tabako, siekiama ir visuomenės įsitraukimo, nes ne vien valdžios institucijos ir įstaigos yra atsakingos už veiksmingą tabako kontrolės ir prevencijos įgyvendinimą, bet ir kiekvienas pilietis gali prisidėti prie pasaulio be tabako kūrimo, atsisakant žalingo įpročio ar ieškant pagalbos metant rūkyti.

Maloniai kviečiame paminėti Pasaulinę dieną be tabako, šviesti visuomenę apie tabako keliamą grėsmę, platinant PSO informacinę medžiagą „Tabakas ir širdies ligos“ bei Departamento sukurtą vaizdo filmuką, skirtą interneto svetainės www.nerukysiu.lt, kuri motyvuoja nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio, viešinimui socialiniuose tinkluose ar interneto svetainėse.

Šarūnas Gerulaitis,
Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas