Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasirinkusi „vyrišką“ specialybę, lietuvė atsidūrė NASA: sritis, kur moterys turi didžiulių perspektyvų
event 2018-05-31 domain Delfi.lt

Pasirinkusi „vyrišką“ specialybę, lietuvė atsidūrė NASA: sritis, kur moterys turi didžiulių perspektyvų
„Dirbant tokioje aplinkoje pats nepastebi, kai nustoji manyti, kad kažkas yra neįmanoma“, – apie savo praleistas dienas NASA kosminėje stotyje pasakoja informatikos inžinerijos studijas baigusi Julija Semenko.

Sprendė kosmoso šiukšlių problemą
 
Julija dar studijuodama informatikos inžinerijos bakalauro studijas VGTU, nusprendė sudalyvauti Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamoje atrankoje stažuotei NASA kosminėje stotyje.
 
„Dalyvavau NASA atrankoje visiškai užtikrinta, kad nepateksiu, bet bent jau galėsiu sakyti, kad padariau viską, jog atsidurčiau arčiau kosmoso agentūros. Kai po paskutinio atrankos etapo važiuodama troleibusu gavau žinutę su kvietimu į NASA, pamiršau, kur esu ir kur keliauju. Iš laimės norėjau apkabinti visus šalia esančius pakeleivius“, – pamena 23 metų mergina.
 
MITA organizuojamos stažuotės būna 10 ir 16 savaičių trukmės, pasakoja Julija. Tačiau jai kosminėje stotyje teko pabūti šiek tiek trumpiau nei 10 savaičių. „Patekau į IT skyrių su kitais užsienio studentais. Kartu kūrėme įvairias aplikacijas, tokias kaip kosminių šiukšlių stebėjimo, žemės drebėjimo stebėjimų ir t.t. Bendradarbiavome ir su Europos Kosmine Agentūra (EKA), ir su JAV geologine tarnyba USGS bei su pačioje NASA dirbančiais specialistais“, – sako pašnekovė.

Daugiau skaitykite čia.