Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasisakė dėl vaikų mitybos: ar tikrai vaikams reikia kasdien išgerti stiklinę pieno
event 2018-08-13 domain LRT.lt

Pasisakė dėl vaikų mitybos: ar tikrai vaikams reikia kasdien išgerti stiklinę pieno

Nuo rugsėjo mėnesio patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia tėvų diskusijas. Vaikams darželiuose bus rekomenduojama per dieną išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip vaikai gaus kalcio paros normą. Sveikos mitybos specialistė Raminta Bogušienė sako, kad įstatyme slypi dviprasmybė, nes vienas įstatymo punktas reikalauja per dieną vaikams tiekti bent po vieną pieno produktą ar jo patiekalą, o kitas – rekomenduoja kalcį gauti tik iš pieno.            

Reikalavimas: kiekvienam vaikui po stiklinę pieno per dieną

Darželiuose, kur yra trys ar penki valgymai, vaikai privalomai gaus 1 pieno produktą ar jo patiekalą per dieną. Mokyklose, kur maitinama 1–2 kartus per dieną, pieno produktų ar patiekalų vaikai turės skanauti ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę. Keisčiausia, kad sūris, pienas, kefyras, įeinantys į patiekalų sudėtį, valgiaraščių vertintojų neužskaitomi kaip pienas ar jo produktai. Todėl ruošiant valgiaraščius susiduriama su dilema: jei numatoma košė su pienu, ji priskiriama grūdų produktams ir reikalaujama tą dieną papildomai vaikams skirti dar vieną pieno produktą.  

Sveikatai palankios mitybos specialistė įsitikinusi, kad tokie reikalavimai – pertekliniai. „O kur dar pieno programos, kai vaikams papildomai tiekiamas pienas, jogurtas, varškė. Jie net nėra įtraukti į valgiaraščius. Pienas ir jo produktai sveikai mitybai palaikyti rekomenduojami, tačiau per didelis jų vartojimas gali padidinti pieno alergijų ar netoleravimo atvejų“, – pastebi specialistė.

Daugiau skaitykite čia.