Tinklalapio logotipas
Grįžti

Patyliukais paskelbtas viešasis pirkimas sukėlė klausimų: kam skirti valstybės milijonai?
event 2018-10-08 domain Delfi.lt

Patyliukais paskelbtas viešasis pirkimas sukėlė klausimų: kam skirti valstybės milijonai?
Užsimojus atnaujinti visą bendrojo ugdymo turinį, ekspertai skambina pavojaus varpais – dar net nesusitarus dėl bendros koncepcijos jau ieškoma, kur nusipirkti ekspertų paslaugas, informacijos apie milijono eurų vertės viešąjį pirkimą stinga, o jo sąlygos kelia klausimų.
 
Apie problemas viešai savo feisbuko profilyje prabilo kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas Darius Kuolys, kuris teigė rugsėjo 20-ąją kartu su dar keliais istorikais gavęs glaustą ministerijoje dirbančio kolegos elektroninį laišką: „Laba diena, siunčiu žiniai“. Ir nuorodą į rugsėjo 10-ąją tyliai tyliai paskelbtą „viešąjį pirkimą“.
 
„Ministerijai pavaldus Ugdymo plėtotės centras praneša, kad įgyvendindamas projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“, kurio vertė 7 810 930 eurų, „vykdo pirkimą atviro konkurso būdu ir numato įsigyti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų ir jas lydinčios medžiagos rengimo paslaugas“. O „pasiūlymas turi būti pateiktas iki 2018 m. spalio 15 d.“, – rašė D. Kuolys.
 
Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo laišku ministerija kviečia „paslaugų teikėjus“ per 25 dienas suburti mokslininkų, mokytojų grupes, parengti ir pateikti išsamius projektus, kaip šios grupės sukurs naują bendrojo ugdymo turinį – nuo pirmos iki dvyliktos klasės, nuo dorinio, matematinio, kalbinio iki kūno kultūros ugdymo.
 
„Tiesa, „paslaugų teikėjai“ gali „pirkimo objektą“ skaldyti dalimis ir pasirinkti: kurs visų mokomųjų dalykų programas ar imsis tik dalies, pvz. matematinio ir gamtamokslinio ugdymo.
 
„Pirkimą“ laimėję „paslaugų teikėjai“ turės iki kitų metų sausio 31 d. parengti „bendrųjų programų metmenis“, o iki gegužės 31 d. – „programų projektus“, – rašė D. Kuolys.
 
Daugiau skaitykite čia.