Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pedagogė Daina Juškauskienė: „Mokyklų direktorių motyvacija kritusi“
event 2018-05-14 domain 15min.lt

Pedagogė Daina Juškauskienė: „Mokyklų direktorių motyvacija kritusi“

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė – viena iš aktyviausių ir daugiausiai savo profesinėje srityje pasiekusių Marijampolės regiono mokyklų vadovų. D.Juškauskienė buvo pirmoji ir vienintelė ugdymo įstaigos direktorė visame regione, turėjusi pirmą vadybinę kvalifikacinę kategoriją.

Tiesa, nuo šių metų vasario mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacija nevykdoma, tad ir kam nors pakartoti šios Vilkaviškio mokyklos vadovės profesinius pasiekimus jau nebeįmanoma. Pati D.Juškauskienė skeptiškai vertina dalį švietimo pokyčių, nors pripažįsta, kad kai kurios naujovės yra būtinos.

– Ilgą laiką jūs ne tik pati siekėte asmeninio tobulėjimo profesinėje srityje, bet ir vertinote kitus Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigų vadovus. Dabar to daryti nereikės, tačiau tiek Jūsų, tiek kitų šalies vadovų laukia nauji iššūkiai – penkių metų kadencijos, po kurių seks nauji viešieji konkursai norimoms pareigoms užimti. Ką galvojate apie šiuos laukiančius pokyčius?

– Manau, jog buvo galima surasti ir kitų instrumentų, kuriais būtų galima įvertinti vadovų darbą. Labiausiai tiek mane, tiek daugelį kitų šalies švietimo įstaigų direktorių žeidžia, kad siekiant įvesti šią naujovę buvo bandoma pažeminti mūsų darbą. Net ministerijos atstovai ne kartą rėžė, kad Lietuvos ugdymo įstaigų vadovai yra nekompetetingi, todėl būtina juos keisti. Sutinku, negalima teigti, kad visi direktoriai yra savo srities profesionalai, tačiau šešėlis mestas ant visų.

Prie to daug prisidėjo ir keletas į viešumą iškilusių skandalų, susijusių su Vilniaus bei Marijampolės ugdymo įstaigų vadovais, tačiau dabar iš šalies kartais galima susidaryti įspūdį, kad visi direktoriai yra daugiau ar mažiau susikompromitavę. Aš pati keletą metų vertinau Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigų vadovus ir galiu drąsiai pasakyti, kad jie savo darbą atlieka tikrai gerai, per visus tuos metus rajone nebuvo nė vienos vadovams skirtos nuobaudos. Neabejoju, kad taip yra ir daugelyje kitų šalies savivaldybių.

Daugiau skaitykite čia.