Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pelningiausia Lietuvos specialybė: viskas nėra taip gražu, kaip atrodo
event 2018-06-21 domain Delfi.lt

Pelningiausia Lietuvos specialybė: viskas nėra taip gražu, kaip atrodo
Skrydžių vadovai jau kelerius metus puikuojasi pirmoje geriausiai apmokamų profesijų vietoje. Jų atlyginimų gali pavydėti kiekvienas, tačiau realybė skrydžių valdymo studijas pabaigusius jaunuolius gali greitai ir skaudžiai nuleisti ant žemės. Taip tvirtina Lietuvos Respublikos skrydžių vadovų asociacijos prezidentas Oleg Liapin.

Nuolatinis palydovas – stresas
 
„Taip, galbūt šešerius ir daugiau metų išdirbusių skrydžių vadovų atlyginimai atrodo didesni mūsų šalyje, tačiau tik ką atėję dirbti jauni žmonės būna apstulbę, kodėl už tokį nuolatinės įtampos kupiną darbą, įskaitant darbą naktimis, gauna vos 800 eurų“, – pranešime spaudai teigia O. Liapin . Anot jo, sostinėje pradedantieji skrydžių vadovai gauna truputį daugiau – apie 1000 eurų, tačiau tai vis tiek esą gana nedaug.

Skrydžių vadovų asociacijos prezidentas pastebi, kad pastaraisiais metais daugiau nei dvigubai išaugo stojančiųjų į skrydžių valdymo studijas skaičius. „Galbūt tai sutapimas, tačiau tam įtakos gali turėti suformuoti klaidingi lūkesčiai – pirmiausia, būtent dėl galimybės daugiau uždirbti“, – svarsto O. Liapin. Pasak jo, norintieji dirbti skrydžių vadovais pirmiausia turi suprasti, koks tai atsakingas ir įtemptas darbas, o atlyginimo dydis priklausys nuo stažo, krūvio ir miesto ar šalies, kur bus dirbama.

Daugiau skaitykite čia.