Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pelningiausios ir skurdžiausios profesijos: ką rinktis norintiems gyventi sočiai?
event 2018-05-24 domain Delfi.lt

Pelningiausios ir skurdžiausios profesijos: ką rinktis norintiems gyventi sočiai?
Pelningiausių profesijų atstovų vidutinis atlyginimas šiais metais šiek tiek augo. DELFI pasidomėjo, kokių profesijų darbuotojai šiuo metu gauna didžiausius atlyginimus ir kokių specialistų paklausa darbo rinkoje didžiausia.

Didžiausi pinigai aviacijoje
 
Naujausiais „Sodros“ pateiktais duomenimis, šiemet, kaip ir tris metus iš eilės, daugiausiai uždirbo skrydžių vadovai bei orlaivių pilotai ir kiti giminiškų profesijų specialistai – atitinkamai 3182,7 Eur ir 3177,8 Eur. Didžiausias prieaugis pastebėtas būtent orlaivių pilotams.

„Pilotų reikia vis daugiau. Lietuvoje nepavyktų patenkinti turbūt nei trečdalio bendrovės poreikio, tad pilotų ieškome visoje Europoje. Jų atlyginimai stabiliai kyla – mes šiemet taip pat vykdėme atlyginimų peržiūras. Skaičiuojama, kad per ateinančius 20 metų pasaulyje reikės 637 tūkst. naujų pilotų – 40 proc. šio skaičiaus tam, kad pakeistų išeinančius į pensiją, 60 proc. – kad padengtų aviacijos rinkos augimą. Tai – didžiulis iššūkis ne tik aviacijos akademijoms, bet ir avialinijoms, kurios dėl pilotų toliau aršiai konkuruos“, – apie pilotų situaciją darbo rinkoje sako „Small Planet Airlines“ atstovė Berta Jasiukėnaitė.

Daugiau skaitykite čia.