Tinklalapio logotipas
Grįžti

Penkis 100-tukus gavusi abiturientė atskleidė paslaptį, kaip gerai išlaikyti egzaminus
event 2018-07-26 domain Lrytas.lt

Penkis 100-tukus gavusi abiturientė atskleidė paslaptį, kaip gerai išlaikyti egzaminus

„Tai buvo keistas jausmas. Ir šokas, ir džiaugsmas, ir netgi baimė, kaip čia taip atsitiko. Juk šiemet nėra kito žmogaus, kuris taip pat būtų gavęs tiek šimtukų. Sulaukiau didelio palaikymo iš šeimos, draugų“, – pasakojo Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos abiturientė Rūta Leiputė. 19-metė laikė šešis egzaminus, už penkis – matematikos, anglų kalbos, informatikos, istorijos ir geografijos – gavo šimtukus. Mažiau pasisekė tik per lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą –  Rūta surinko 86 balus.

– Penkis šimtukus per egzaminus gali gauti tik ypatingas žmogus.

– Tai šiek tiek pervertinta. Penki šimtukai – tik skaičius. Dėmesio verti visi mokiniai, kurie gavo nors ir vieną šimtuką, tarptautinio bakalaureato moksleiviai, kurie įstoja į prestižiškiausias aukštąsias mokyklas.

Reikia suprasti, kad penki šimtukai yra ir sėkmės reikalas, atsitiktinumas, be to, egzaminai – tam tikra sistema, kuriai reikia pasiruošti.

Tarkime, gali ateiti turėdamas daugiau žinių nei statistinis moksleivis, bet gauti žemesnį balą. Reikia labai įdėmiai perskaityti klausimus, suprasti, ko reikalauja, ypač tai svarbu per lietuvių kalbos egzaminą.

Skaitykite daugiau čia.