Tinklalapio logotipas
Grįžti

Penkių vunderkindų mama pasidalijo talentingų vaikų ugdymo principais
event 2018-05-22 domain Delfi.lt

Penkių vunderkindų mama pasidalijo talentingų vaikų ugdymo principais
Vunderkindais yra vadinami vaikai, kurie maždaug iki 10 metų amžiaus parodo tokius veiklos rezultatus, kurie gali būti priskirti tik absoliučiai meistriškumą įvaldžiusių žmonių gebėjimais. Kaip pastebėti vaiko talentą, kaip leisti jam skleistis ir neužgniaužti? Kokias klaidas daro tėvai ugdydami vaikus? Įžvalgomis dalijasi penkių vunderkindų mama Foreli Kramarik.

Gegužės 6 dieną konferencijoje apie sąmoningą motinystę „Sveika ir laiminga mama“ Foreli Kramarik kalbėjo vaikų ugdymo ir jų talentų atskleidimo temomis. Moteris pasakojo apie savo patirtį auginant penkis išskirtiniais gabumais pasižyminčius vaikus.

– Foreli, esate penkių ypač talentingų vaikų mama. Papasakokite, kokiais pagrindiniais principais rėmėtės augindama savo vaikus.

– Aš manau, kad pagrindinis principas buvo neskubėjimas, išklausymas vaikų, davimas labai daug laisvės, pasitikėjimas vaikais ir tada vaikai pasitiki tavim, kaip mama. Ir sudarymas tiek daug aplinkybių, kad vaikas galėtų pasireikšti. Tu gali matyti, kaip jisai vystosi. Suteikti jam kuo daugiau įdomesnių aplinkybių. Tai nėra lengvos aplinkybės. Kartais labai sudėtingose aplinkybėse ypatingai pasireiškia veržlumas, drąsa, imlumas, protas. Tai ir yra ta programa, lanksti, judri, ne kaip dėžutė, kurioje vaikas būtų uždarytas.
 
Daugiau skaitykite čia.