Tinklalapio logotipas
Grįžti

Permainos Kauno rajono pakraštyje: atgyja Čekiškė
event 2018-09-25 domain Diena.lt

Permainos Kauno rajono pakraštyje: atgyja Čekiškė

Čekiškiečiai veržiasi pasižiūrėti, kaip dabar atrodo renovuota Prano Dovydaičio gimnazija. Pagrindinė miestelio Ateities gatvė ryškesnėmis spalvomis nušvito pernai. Kitąmet turėtų prasidėti sinagogos restauracija.

Laukė visas miestelis

Beveik 50 km nuo Kauno nutolusiame miestelyje šis rugsėjis buvo išskirtinis: čekiškiečiai rinkosi į renovuotą gimnaziją. 1973 m. iškilęs pastatas iki šiol nebuvo kapitališkai remontuotas. Renovacijos metu apšiltintas visas pastatas, pakeista šildymo sistema, elektros instaliacija, apšvietimas, grindys, suremontuota sporto salė.

Dabar smalsumas į gimnaziją atgena ir tuos čekiškiečius, kurių vaikai čia nesimoko. "Ateina buvę mokiniai, ateina tie, kurių vaikai čia kažkada mokėsi. Kartais ir vakarais užsuka. Paprašo sargo, kad įleistų, ir įleidžia. Žmonėms smalsu. Galima sakyti, visas miestelis gimnazijos atnaujinimo labai laukė", – pasakojo gimnazijos direktorius Ričardas Saltonas.

"Atėjome į visiškai naują mokyklą. Net nesitikėjome, kad per vasarą čia viskas gali taip pasikeisti. Viskas daug gražiau atrodo ir mokytis maloniau", – sakė gimnazijos dešimtokė Kamilė.

"Ir vaikai, ir mes, mokytojai, dabar į gimnaziją ateiname labiau pasitempę", – prisipažino matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Ingrida Subačienė. – Informacinėmis technologijomis mūsų mokykla jau seniai yra gerai aprūpinta: interaktyvias lentas mes turėjome, filmavimo kameras turime, kompiuteriais visos mokytojų darbo vietos aprūpintos, visuose kabinetuose yra arba projektoriai, arba interaktyvios lentos. O renovacija pakeitė mokyklos erdves. Iš tiesų, norint, kad vyktų darnus darbas, aplinka taip pat svarbi. Ir gimnazijos išorinio audito metu ekspertai, vertindami mano darbą, kaip trūkumą įvardijo tai, kad sienos galėtų būti gražesnės."

Daugiau skaitykite čia.