Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmą kartą Lietuvoje vyksta emocinio intelekto olimpiada pradinukams
event 2018-03-06 domain Bernardinai.lt

Pirmą kartą Lietuvoje vyksta emocinio intelekto olimpiada pradinukams

Kovo 5-9 dienomis pirmą kartą Lietuvoje vyksta draugiškoji socialinio emocinio ugdymo olimpiada pradinėms klasėms „Dramblys”. 

Šiais metais simboliškai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga olimpiadoje dalyvauja 100 mokyklų iš didžiųjų miestų ir įvairių Lietuvos regionų. Iš viso olimpiadoje dalyvauja arti 300 pradinių klasių, daugiau kaip 5,5 tūkstančio pradinių klasių moksleivių, beveik 300 pradinių klasių mokytojų ir tikimasi į užduočių atlikimą įtraukti kuo daugiau moksleivių tėvų.

Prieš olimpiadą buvo apklausti daugiau nei 200 olimpiadoje dalyvaujančių mokytojų ir paaiškėjo, kad labiausiai išlavinti gebėjimai, kuriuos dažniausiai klasėse demonstruoja vaikai, yra gebėjimas prašyti pagalbos, ją priimti ir teikti kitiems (12,1 proc.), nuoširdus rūpestis šalia esančiu žmogumi ir pažeidžiamomis grupėmis (7,8 proc.) bei gebėjimas toleruoti asmeninius, kultūrinius ir socialinius skirtumus ir  pasitikėjimas savimi (7,6 proc.).

Moksleiviams labiausiai stinga gebėjimo valdyti savo emocijas (10, 4 proc.), valdyti impulsyvų elgesį (8,6 proc.) ir prisiimti atsakomybę už savo žodžių ir veiksmų poveikį kitiems žmonėms (8,1 proc.).

„Dramblys.lt iniciatyva tęsiasi jau šeštus metus, Lietuvos mokyklose vykdome emocinio intelekto lavinimo programas, todėl džiaugiamės, kad bendraminčiai iš įvairių švietimo organizacijų ne tik noriai registravosi į olimpiadą, bet ir aktyviai dalinosi šia žinia ir su kitais kolegomis,“ – teigia olimpiados iniciatorė VšĮ „Pozityvaus ugdymo instituto“ vadovė ir Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos prezidentė Irma Liubertienė.

Olimpiados užduotys paruoštos bendradarbiaujant su garsiais Lietuvos psichologais, psichiatrais, ugdymo specialistais, todėl jomis siekiama skatinti ne konkurenciją, o dalijimąsi, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, mokymąsi vieniems iš kitų, draugiškų santykių puoselėjimą bei saugios aplinkos kūrimą.

Pasak Emocinio intelekto ugdymo priemonės „Pažink, prisijaukink, pamokyk“ autorės, programos „PPP mąstymas“ vadovės, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos tarybos narės ir Draugiškosios olimpiados „Dramblys“ užduočių kūrėjos, socialinių mokslų daktarės Audronės Allan, ši olimpiada yra naudinga tuo, kad mokyklos su savo mokytojais, tėvais ir moksleiviais išbandys naujas užduotis, naujas priemones ir atsirinks tai, ką integruos į kasdieninę socialinio emocinio ugdymo praktiką.