Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmokę į mokyklą registruojanti vilnietė: kas ir kodėl nubraižė tokį Vilniaus mokyklų žemėlapį?
event 2018-03-05 domain 15min.lt

Pirmokę į mokyklą registruojanti vilnietė: kas ir kodėl nubraižė tokį Vilniaus mokyklų žemėlapį?

Savo dukrą į pirmą klasę rugsėjį lydėsianti Daiva Kaminskienė sako nesuprantanti, kas ir kokia logika remdamasis braižė Vilniaus žemėlapį, pagal kurį tam tikrose gatvėse gyvenantiems vilniečiams priskirtos konkrečios sostinės mokyklos. Fizikų gatvėje gyvenanti šeima dukrą turėtų leisti į S.Stanevičiaus progimnaziją, nors net dvi kitos Vilniaus mokyklos yra gerokai arčiau ir patogesnėje vietoje.

Kovo 1 dieną Vilniuje prasidėjo elektroninė registracija į mokyklas naujiems mokslo metams.

„Prašymus galima patogiai ir greit pateikti internetu svietimas.vilnius.lt, prieš tai pageidaujamas mokyklas atsirinkus interaktyviajame mokyklų žemėlapyje. Vilnius gali didžiuotis turėdamas vieną moderniausių priėmimo į mokyklas e.sistemų, kokios neturi toks didelis miestas kaip Berlynas. Per susitikimą su Berlyno meru, Vilniaus vadovas pasiūlė pagalbą, įsidiegiant tokią registraciją vietoj „gyvų eilių“ ir popierinių dokumentų“, – rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Pirmą kartą elektroninę registraciją į mokyklas savivaldybė išbandė 2017–2018 mokslo metais, tvirtina Vilniaus miesto savivaldybė, todėl šiais metais ją dar patobulino, supaprastindama prašymų pateikimą iki 3 pasirenkamų mokyklų – esą dėl to sklandžiau vyks administravimas ir priėmimo komisijų darbas.

Daugiau skaitykite čia.