Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pirmokų tėvus šiurpina tupyklos: vaikai į namus grįžta su „turtu“ kelnėse
event 2018-10-31 domain Diena.lt

Pirmokų tėvus šiurpina tupyklos: vaikai į namus grįžta su „turtu“ kelnėse

Kauno Pilėnų progimnazijos moksleiviai gamtinius reikalus vis dar atlieka ant sovietinių tupyklų.

Gimimo dienos "dovana"

"Girdėjau apie tupyklas Šilutės, Tauragės mokyklose, bet nesitikėjau, kad jų galima rasti ir Kaune", – į redakciją užsukusi Lina (vardas pakeistas), sunkiai tramdė pyktį.

Tualetai-tupyklos man iki šiol mena vaikystę, o jausmo, kad juoda skylė įtrauks ir nepaleis, vis dar negaliu atsikratyti. Šią vasarą Smiltynėje, pakeliui į Lietuvos jūrų muziejų, viešajame tualete akis akin susidūrusi su dvokiančia sovietine atgyvena, tekina skuodžiau lauk ir meldžiau Aukščiausiojo, kad keleivius iki delfinariumo gabenusio traukinuko vairuotojas stipriau spaustų akseleratorių.

Darsyk juodąją skylę pamačiau Monciškėse, vagonėlių miestelyje. Tąsyk fiziologiniai poreikiai buvo stipresni už baimę prasmegti prarajoje. Mano mažosios lipti ant siaubūno taip ir neišdrįso – miške ieškojome eglės storesniu kamienu.

Apie dukras, vienai kurių greit bus penkeri, kitai vos prieš kelias savaites suėjo septyneri, užsiminiau ne veltui. Tokio pat amžiaus Kauno Pilėnų progimnazijos pirmokams tualetai-tupyklos arba, kaip aš pasakyčiau, tualetai baubai, nuo šio rugsėjo tapo kasdienybe, tiksliau, iššūkiu. Tiesa, ne visiems. Mergaitės naudojasi unitazais, o berniukai priversti tūpti ant minėtųjų atgyvenų.

Daugiau skaitykite čia.