Tinklalapio logotipas
Grįžti

Po masinio egzamino užduočių nutekinimo, naktinis NEC žingsnis: reikia smūginio tikrinimo
event 2018-05-30 domain tv3.lt

Po masinio egzamino užduočių nutekinimo, naktinis NEC žingsnis: reikia smūginio tikrinimo

Dar vienas nutekintų užduočių skandalas purto Nacionalinį egzaminų centrą (NEC). Gegužės 28-29 dienomis pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinime (PUPP) dalyvauja 10 ar II gimnazijos klasių mokiniai.

Dar pirmąją patikrinimų dieną NEC išplatino pranešimus savivaldybėms apie antros testo dalies užduočių nutekinimą. Dėl to buvo priimtas skubus sprendimas užduotis pakeisti naujomis. Nusivylimo neslepia nė pedagogai, nė mokiniai, duriantys pirštu į aukštų reitingų siekį bet kokia kaina. 

Prakirpo vokus ir paviešino mokiniams

Šį patikrinimą laiko 27065 mokiniai. NEC direktorės Saulės Vingelienės teigimu, 5 bendrojo lavinimo mokyklų vykdytojai prakirpo antros dalies patikrinimo vokus ir atskleidė teksto kūrimo užduotis jas išdalindami mokiniams. Todėl antradienį duomenų perdavimo sistemoje KELTAS buvo paskelbtos naujos teksto kūrimo užduotys.

„Mokyklos, kuriose taip įvyko, iš karto pranešė savivaldybėms, o šios NEC ir sprendimas priimtas keisti užduotis. Iš anksto visada esame pasirengę pakeisti užduotis.

Mes manome, kad mokyklos, kurios netinkamai pasielgė – pranešė. Neturėtų būti nuslėpusių. Tokios klaidos įvyko, matyt, supainiojus vokus, kadangi toks PUPP dvi dienas vyksta pirmą kartą. Jeigu būtų piktybiškai pasielgę, nebūtų pačios pranešę“, – tikino S. Vingelienė, nors pripažino nesuprantanti, kodėl mokytojai viešina, jeigu tik klaida įsivėlė.

Nenuostabu, kad iš vykdytojų nutekintos užduotys greitai patenka ir į socialinius tinklus bei sklando tarp mokinių. Kaip buvo ir su aštuntų klasių Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo gamtos mokslų užduotimis.

Daugiau skaitykite čia.