Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pokyčių vaikų lėkštėse pradžia – tėvų galvose
event 2018-06-27 domain Lrytas.lt

Pokyčių vaikų lėkštėse pradžia – tėvų galvose

Po vasaros atostogų į darželius ir mokyklas sugrįžę vaikai sėdę pietauti savo lėkštėse pastebės ne vieną skirtumą. Neseniai sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują vaikų maitinimo aprašą, kuris taps privalomas visose Lietuvos mokyklose ir darželiuose nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Nors sudarytas ir patvirtintas itin griežtas ugdymo įstaigos draudžiamų produktų sąrašas, ekspertai abejoja, ar naujovė prigis lyg mostelėjus burtų lazdele.

Maitinimo paslaugas mokyklose teikiančios įmonės sako, kad mitybos įpročiai turi būti formuojami šeimoje, o perlenkus lazdą su draudimais, bandelių ir kitos nesveiko maisto „kontrabandos“ vaikai patrauks ieškoti į prekybos centrus.

SAM: „Situacija gerėja“

Sveikatos apsaugos ministerijos Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas kalbėdamas apie vaikų maitinimą mokyklose teigė, kad patikrinimai neseniai buvo atlikti ne tik ugdymo, bet ir gydymo įstaigose ir pastebėta didelių skirtumų.

„Vaikų ugdymo įstaigose jau prieš keletą metų įvesta vaikų maitinimo organizavimo tvarka, nustatyti aiškūs reikalavimai, kurių daugiau ar mažiau laikomasi.

Ligoninėms pateiktos tik rekomendacijos, tad daug klausimų šių įstaigų administracija sprendžia savo nuožiūra. Gydymo įstaigose dažniausiai yra nustatyta tam tikra maitinimo kaina, kuri yra labai maža (vidutiniškai siekia 1,5 euro), o ugdymo įstaigose vaikai už maistą moka patys“, – kalbėjo pašnekovas ir patikslino, kad pastaruoju metu šalies mokyklose situacija gerėja.

Daugiau skaitykite čia.