Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pradedama registracija į Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift“
event 2017-09-18 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Pradedama registracija į Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift“

Šiandien pradedama registracija į vieną didžiausių Baltijos jūros regione vykstančių renginių ateities bei inovacijų tema. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su Ūkio ministerija kviečia registruotis į Vilniaus inovacijų forumą „Innovation Drift“ kiekvieną verslininką, mokslininką ar kūrėją, dirbantį su naujausiomis technologijomis. Geresnės progos pasimokyti iš užsienio ekspertų ir užmegzti naudingus ryšius tiesiog nebus.

„Šiemet į „Innovation Drift“ atvežame daugiau kaip 50 pranešėjų, kurie ne tik puikiai išmano šiuolaikinių technologijų rinką, bet ir aktyviai ją keičia. MITA siekia sujungti verslo, mokslo sektorius ir visuomenę taip, jog sukurtos partnerystės išspręstų visoms trims jungtims dažniausiai kylančius iššūkius. Būtent todėl šių metų programa subalansuota paliesti visus esminius iššūkius: nuo švietimo iki kosmoso užkariavimo, nuo daiktų interneto iki kibernetinio saugumo“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Vilniaus inovacijų forumą sudarys ne vien tarptautinių ir vietinių ekspertų paskaitos, bet ir paroda, kurioje daugiau kaip 30 lietuviškų kompanijų pristatys savo kurtas inovatyvias technologijas. Forumo dalyviai galės savo rankomis išbandyti tai, kas sukuriama ir ištobulinama Lietuvoje.

Anot K.Šetkaus, siekianti palengvinti naujų kontaktų paieškas bei ilgalaikių partnerysčių mezgimą organizuojamas ir „B2B“ renginys, leidžiantis dalyviams pasirinkti norimą mentorių ir penkias minutes su juo pasikalbėti akis į akį. Tai – galimybė gauti neįkainojamų praktinių patarimų, kurių neišgirsite niekur kitur, ir rasti savo idėjoms trūkstamą partnerį.

Pristatomas ir „Inovacijų maršrutas“. Tai – gyva kelionė per Vilniaus sostinę aplankant svarbiausias vietines įmones ir susipažįstant su jų produkcija.

Šiemet į „Innovation Drift“ atvyksta ne vienas svečias, galintis autoritetingai įvertinti kokių technologijų laukti ateityje bei tai, kaip jos pakeis mūsų kasdienybę. Tai visų pirma YJ Fischer, viena „Hyperloop One“ vadovių. JAV valstybės apdovanojimą už darbą prie JAV ir Irano branduolinių ginklų susitarimo pelniusi specialistė šiuo metu yra viena geriausių „Hyperloop“ technologijos, ateityje grasinančios pakeisti keliones lėktuvais, eksperčių visame pasaulyje.

Taip pat organizatoriai džiaugiasi  galėdami pristatyti vieną įtakingiausių futurologų pasaulyje Ray‘ų Hammondą, išleidusį jau 17 knygų ir nuolat visame pasaulyje aiškinantį savo tyrimus. R. Hammondas gerbiamas ne vien kaip futurologas, bet ir kaip verslininkas, kurio įsteigta kompanija šiuo metu valdo britų leidinius „The Daily Express“ bei „The Daily Star“.

Visų svarbių pranešėjų išvardinti nepavyktų net labai stengiantis: tai ir Clausas Risageris bei Justinas Katkus, du žmonės, valdantys sėkmingas robotų gamybos kompanijas, ir su 4.0 industrijos įdiegimu dirbantis Hansas Praatas, ir „NASA Ames“ partnerysčių vadovė Rose Grymes, ir dar daugybė kitų.

Kiekvieno Forumo svečio pastebėjimai apie ateities pasaulį – tai žinutės, kurios turėtų dominti be išimties kiekvieną šios ateities gyventoją. Tačiau jos ypatingai svarbios lietuviams, galintiems savo talentu šią ateitį ne tik perprasti, bet ir kreipti sau palankia linkme. Todėl pirmiausia į „Innovation Drift“ kviečiami tie, kurie pasinaudoję užmegztais ryšiais galės išrasti, kurti ar diegti naujoves.

Dalyviai, besidomintys kaip šiandieną paruošti rytojaus pasauliui, Vilniaus inovacijų forume laukiami spalio 12-13 dienomis. Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau išankstinė registracija būtina.