Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pradedame registraciją į mokymus „Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendroji programa ir jos įgyvendinimas“
event 2018-07-04 domain Ugdymo plėtotės centras

Pradedame registraciją į mokymus „Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendroji programa ir jos įgyvendinimas“

Į trijų dienų seminarą šių metų rugpjūčio 20–22 dienomis ir baigiamąją refleksiją lapkričio mėn. Vilniuje kviečiami formaliojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai bei mokyklų direktorių pavaduotojai, pageidaujantys įgyvendinti šią programą mokykloje. Seminare bus detaliai pristatytas naujos bendrosios programos turinys, praktiškai išbandytos veiklos ir metodai bei pasidalyta praktine mokytojų, kurie jau įgyvendina šią programą, patirtimi.

2017 m. lapkričio 28 d. švietimo ir mokslo ministrė patvirtino „Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendrąją programą“, kuri sudarė teisines prielaidas 9–10 ir 11–12 klasių arba 1–4 gimnazijos klasių mokiniams ugdytis pagal šią pasirenkamąją programą mokykloje. Programai įgyvendinti skiriamos 36 akademinės valandos.

Bendrosios programos tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams įgyti kompetencijų apie krašto gynybą ir didinti jų sąmoningumą suvokiant savo indėlį į nacionalinio saugumo sistemą. Siekiama, kad mokiniai išsiugdytų šalies gynybą stiprinančias vertybines nuostatas. Programos turinys apima tris pagrindines sritis: nacionalinį saugumą, krašto gynybą ir piliečių veiksmus ekstremalių situacijų metu, įgyvendinama per įvairias veiklas, bendradarbiaujant su krašto gynybos institucijomis, tokiomis kaip Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos šaulių sąjunga.

Išsamiau susipažinti su naująja bendrąja programa galima „Mokytojo TV“ tiesioginės transliacijos vaizdo įraše.

Seminaras yra nemokamas. Dalyviams suteiksime nemokamą maitinimą ir apgyvendinimą (pageidaujantiems). Išduosime kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti. Registracija į seminarą vyksta čia.


Salomėja Bitlieriūtė
Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus metodininkė